...
  • PL   EN

Koncert Młodych Wirtuozów: Zamek Królewski, 15 lutego

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 15 lutego o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/02-15-ZK{/gallery}

12-letni skrzypek Wiktor Dziedzic z Koszalina; uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w klasie mgr Olgi Borowskiej; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pamięci A. Januszajtis w Gdańsku (II nagroda oraz nagroda specjalna w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (Grand Prix w 2013, II nagroda z zespołem w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (I nagroda i Złoty Medal w 2014).

17-letnia wiolonczelistka Julia Grzegorzewska z Łomianek; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie mgr Magdaleny Rostworowskiej; laureatka m. in.: Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (III nagroda w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA (III nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Sochaczewie (I nagroda w 2015).

13-letnia pianistka Kamila Sacharzewska z Suwałk; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w klasie mgr Anny Borkowskiej; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. P. Toperczera w Koszycach na Słowacji (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznym ,,Piano Talents” w Mediolanie (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego ,,Virtuosi per musica di piano forte” w Uściu nad Łabą w Czechach (I miejsce i nagroda specjalna w 2014).

18-letni gitarzysta Radosław Wieczorek z Orzesza w woj. śląskim; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr. Franciszka Wieczorka; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego „Cithara Ignea” w Żorach (II nagroda w 2014), Konkursu „Mladi gitaristi” w Dolnym Kubinie na Słowacji (III nagroda w 2014), Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego w Trzęsaczu (III nagroda w 2014).

W programie m. in.: Bacewicz, Bach, Boccherini, Chopin, Ponce, Rameau, Schumann, Vassiliev, Wieniawski.

Serdecznie zapraszamy!

Koncerty Zdolnych Uczniów

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Nasz kolejny koncert w Zamku Królewskim odbędzie się w niedzielę 8 marca.

więcej o naszych muzykach