...
  • PL   EN

Koncert Młodych Wirtuozów: Zamek Królewski, 7 grudnia

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 7 grudnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}/-2014/12-07-koncert/{/gallery}

17-letni trębacz Lennard Czakaj z Leśnicy w woj. opolskim; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie mgr. Klaudiusza Lisonia; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych we Wrocławiu (I nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych Szkół Muzycznych II st. CEA w Toruniu (I nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (I nagroda w 2014).

18-letnia pianistka Aleksandra Hortensja Dąbek z Czyżówki w woj. małopolskim; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (II nagroda i nagroda specjalna w 2011), Konkursu Pianistycznego Uczniów Szkół Muzycznych II st. EPTA w Krakowie (wyróżnienie w 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (I nagroda i 2 nagrody specjalne w 2013, III nagroda i 2 nagrody specjalne w 2012).

14-letni akordeonista Piotr Igor Motyka z Radomia; uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w klasie mgr. Artura Miedzińskiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (III nagroda w 2014, I – w 2012), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wiedniu (I nagroda w 2014).

18-letnia skrzypaczka Sulamita Ślubowska z Jeleniej Góry; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w klasie mgr Ludmiły Sołowiewicz; laureatka m. in.:. Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. S. Hajzera w Zielonej Górze (III nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Skrzypków CEA w Kielcach (II nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu „Młody Paganini” w Legnicy (II nagroda w 2014).

W programie m. in.: Angelis, Bach, Bozza, Chopin, Hummel, Kusjakow, Ravel, Scarlatti

Serdecznie zapraszamy!

7 grudnia Koncert

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.