...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Najbliższy koncert zagramy w sobotę 4 czerwca 2016 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa). Wstęp wolny!

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Koncert MiK

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

11-letni pianista Piotr Czerwiński z Gdańska. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Mistrz Klawiatury” w Warszawie (I nagroda w 2016), Regionalnych Przesłuchań CEA Duetów Fortepianowych w Gdańsku (najwyższa punktacja w 2016), Międzynarodowego Konkursu „Broumovska Klavesa” w Broumov w Czechach (I miejsce i nagroda specjalna w 2015), Międzynarodowego Konkursu „Virtuosi per Musica di Pianoforte” w Usti nad Łabą (I miejsce oraz nagroda specjalna w 2015), Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Konfrontacje Młodych” w Koszalinie (III miejsce i nagroda specjalna w 2015), Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Szafarni (wyróżnienie oraz Nagroda Konsula Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, kraju Basków i La Roja Angela Tellechea Goyena i Nagroda Fundacji im. György’a Ferenczy’ego w Budapeszcie w 2015).

15-letni klarnecista Władysław Lech z Książenic w woj. mazowieckim. Uczeń Zespołu Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie mgr. Jerzego Czyrana. Laureat m. in.: Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (wyróżnienie solo i I miejsce z zespołem w 2015, III nagroda solo i z zespołem w 2013), Przesłuchań Zespołów Kameralnych Centrum Edukacji Artystycznej (II nagroda w 2015), Spotkań Muzycznych Instrumentów Dętych w Warszawie (II nagroda w 2014), Zachodniopomorskiego Festiwalu Klarnetowego (wyróżnienie solo i w kategorii zespołów kameralnych w 2014), Międzynarodowego Konkursu „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju” (III nagroda w 2014).

13-letnia wiolonczelistka Kornelia Szydło z Łężycy w woj. lubuskim. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w klasie swojego ojca mgr. Arkadiusza Szydło. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej (III nagroda w 2016 i 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. S. Hajzera w Zielonej Górze (III nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (I nagroda solo i III w duecie w 2015), Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (II nagroda w duecie i trio w 2014). Stypendystka Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Marszałka woj. lubuskiego oraz Prezydenta Miasta Zielona Góra.

19-letnia altowiolistka Julia Wojtaszek ze Skórzewa w woj. wielkopolskim. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu w klasie mgr. Łukasza Kierończyka i mgr. Jana Romanowskiego. Wyróżniona m. in. podczas: Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. M. Karłowicza w Poznaniu w 2015, Ogólnopolskiego Konkursu Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz w Łodzi w 2015, Konkursu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. we Wrocławiu w 2015. Laureatka III nagrody na Skierniewickich Spotkaniach Młodych Altowiolistów oraz na Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze, a także w Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym i Kontrabasowym w Gdańsku w 2014. Stypendystka Młodej Polskiej Filharmonii oraz Nagrody Miasta Poznania.

{gallery}-2016/06-04-MIK{/gallery}

W programie: Bach, Campagnoli, Cassadó, Chopin, Mozart, Popper, Saint-Säens, Stamizt, Weber, Woytowicz

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy!

Mazowiecki Instytut Kultury