...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Najbliższy koncert zagramy w sobotę 12 marca 2016 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa). Wstęp wolny!

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Koncert MiK

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

15-letni pianista Bartłomiej Kokot z Krakowa. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie prof. Beaty Bilińskiej. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Szafarni (II nagroda i nagroda specjalna w 2015), Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (III nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. H. i L. Stefańskich w Płocku (I nagroda oraz nagroda specjalna w 2012). 

15-letnia pianistka Karolina Kuśmierz z Augustowa. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach w klasie mgr Anny Borkowskiej. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Suwałkach (II nagroda w 2015), Żyrardowskiego Konkursu Pianistycznego (II nagroda w 2015), Festiwalu Pianistycznego im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku w 2015, Międzynarodowego Konkursu „Olimpo Musicale” na Litwie (Grand Prix w 2014).

14-letni akordeonista Marek Rybiński z Radomia. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Oskara Kolberga w klasie mgr. Artura Miedzińskiego. Laureat m. in.: Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej (wyróżnienie w 2016, III nagroda w 2015, II – w 2014), Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych (III nagroda w 2015), Słupeckich Spotkań Muzycznych (wyróżnienie w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Słupcy (III nagroda w 2014).

13-letnia wiolonczelistka Konstancja Śmietańska z Koszalina. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w klasie mgr. Wiktora Cisonia. Laureatka m. in.:  X Forum Młodych Wiolonczelistów w Gdańsku-Oruni (I nagroda w 2015), Konkursu Wiolonczelowo – Kontrabasowego w Malborku (I nagroda w 2015 i 2014), XV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego” w Łomiankach/ Izabelinie (wyróżnienie w 2015, II nagroda w 2014).

W programie m. in.: Chopin, Derbienko, Haydn, Liszt, Olczak, Popper, Scarlatti, Schumann

WSTĘP WOLNY

Mazowiecki Instytut Kultury