...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

Serdecznie zapraszamy na kolejny warszawski koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci!

W niedzielę 27 października 2013 o godz. 12.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12 Sala Widowiskowa) wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Dla miłośników muzyki nasze koncerty są okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Zagrają:

 

  • 17-letnia wiolonczelistka Olga Chwaszczewska z Białegostoku; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu im. J. Zarębskiego w Łomiankach (III nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (wyróżnienie 2013), Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (wyróżnienie w 2012).

 

  • 14-letni klarnecista Maurycy Hartman z Dziekanowa Polskiego; uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Doroty Boruch-Żołnacz; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego w Horicach (nagroda specjalna w 2013), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Klarnetowego we Wrocławiu (wyróżnienie w 2013).

 

  • 16-letnia pianistka Julia Marczuk z Warszawy; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (wyróżnienie I st. w 2013), Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie (II nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Narvie (II nagroda i nagroda specjalna w 2012).

 

  • 14-letnia skrzypaczka Agata Miłoś z Lubieszowa; uczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie mgr Aurelii Hermann; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Muzyków im. K. Kurpińskiego – Konkursie Polonezów we Włoszakowicach (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I i II st. w Toruniu wyróżnienie w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (II nagroda w 2012).

 

  • 14-letni gitarzysta Przemysław Religa z Ostrowca Świętokrzyskiego; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie dr. Jakuba Niedoborka; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego w Kielcach (III nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego „Gitara na Kresach” w Chełmie (wyróżnienie w 2013), Wojewódzkiego Konkursu Gitary Klasycznej w Kielcach (I nagroda w 2012 i 2013).

 

W programie m. in.: Arcas, Bach, Chopin, Merlin, Saint-Saëns, Sarasate, Wiłkomirski 

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

 

Idziesz? Daj nam znać na FB.com/zdolni

Nasze następne niedzielne koncerty:

  • 24 listopada 2013  Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
  • 8 grudnia 2013 – Sala Koncertowa Zamku Królewskiego

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami