...
  • PL   EN

Koncert Młodych Wirtuozów: Zamek Królewski, 25 stycznia

Na nasz pierwszy koncert w nowym roku zapraszamy w niedzielę 25 stycznia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}-2015/01-25-ZK{/gallery}

13-letni wiolonczelista Michał Balas z Krakowa; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w klasie mgr Renaty Gąsiorek; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Liezen w Austrii (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów w Jaśle (I nagroda w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (I nagroda solo w 2013, Grand Prix z zespołem Trio Con Brio w 2014).

18-letnia skrzypaczka Chanelle Bednarczyk z Rybnika; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, a jednocześnie – od 1 października 2014 roku – studentka I roku Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu w klasie prof. Edwarda Ziemkowskiego; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Vasco Abadijeva w Bułgarii (nagroda specjalna w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu im. Prof. Dichlera w Wiedniu (Grand Prix w 2012).

18-letnia akordeonistka Inga Piwowarska z Mławy; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w klasie mgr. Maksymiliana Janika; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu „Sonorum” w Kownie (Grand Prix w 2013), Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Puli w Chorwacji (II nagroda w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Opolu (Grand Prix w 2014).

14-letni pianista Tymoteusz Śleziak z Bielska-Białej; uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w klasie mgr Agnieszki Klimasary; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. B. Bartoka w Wiedniu (III nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Goerlitz/Zgorzelcu (I nagroda i nagroda specjalna w 2014), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (I nagroda w 2014).

W programie m. in.: Bloch, Chopin, Ponce, Popper, Shchedrin, Zołotariew

Serdecznie zapraszamy!

Młodzi Wirtuozi

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Nasze kolejne koncerty w Zamku Królewskim odbędą się 15 lutego i 8 marca.

więcej o naszych muzykach