...
  • PL   EN

Koncert 24 listopada

Serdecznie zapraszamy na kolejny warszawski koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci! W niedzielę 24 listopada 2013 o godz. 12.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12 Sala Widowiskowa) wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

{gallery}13-11-24-koncert{/gallery}

Zagrają:

16-letnia gitarzystka Patrycja Błoch z Przecławiauczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie mgr. Przemysława Dybizbańskiego; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (II nagroda w 2011), Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego w Kielcach (II nagroda w 2012), Konkursu Gitarowego w Poznaniu (II nagroda w 2012). 

 

16-letnia skrzypaczka Wiktoria Borkowska z Olsztynauczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Magdaleny Szczepanowskiej; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Skrzypcowego im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (II nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (III nagroda w 2013).

 

17-letnia wiolonczelistka Karolina Drewnik z Warszawy; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w klasie prof. Romana Hoffmanna; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych CEA  (III nagroda w 2013), Sochaczewskiego Konkursu Młodego Wiolonczelisty (wyróżnienie w 2013), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych w Bydgoszczy (IV nagroda w 2012).

 

18-letnia flecistka Amelia Lewandowska z Warszawyuczennica Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w klasie mgr Marzeny Ciniewicz i Łukasza Długosza; laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (wyróżnienie w 2013), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (III nagroda w 2013), Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku (I nagroda w 2011).

 

16-letnia pianistka Zuzanna Pietrzak ze Zgierzauczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie mgr Renaty Płażewskiej-Kryachok; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Szafarni (wyróżnienie w 2013), Konkursu Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej i L. Stefańskiego w Płocku (II nagroda w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (III nagroda w 2012).

 

W programie:

Francis Poulenc – Sonata na flet i fortepian

cz. I Allegretto melancolico

cz. II Cantilena

cz. III Presto giocoso

Amelia Lewandowska – flet

Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz – fortepian

 

Francisco Tárrega – Studio de campanelas su un tema della folia di M. Fossa

Sylvius Leopold Weiss – Fantasia

Maximo Diego Pujol – Etiuda XIII, Etiuda I

Yuquijiro Yocoh – Sakura

Patrycja Błoch – gitara klasyczna

 

Luigi Boccherini – Sonata c-moll nr 2 (opracowanie na dwie wiolonczele)

cz. I Adagio

cz. II Allegro

Witold Lutosławski – Wariacja Sacherowska na wiolonczelę solo

Karolina Drewnik – wiolonczela

Małgorzata Latoszek – wiolonczela

 

***

 

Johann Sebastian Bach – Sarabanda i Gigue z Partity d-moll nr 2 BWV 1004

Piotr Czajkowski – Valse-Scherzo op. 34 

Wiktoria Borkowska – skrzypce

Krzysztof Stanienda – fortepian

 

 

Fryderyk Chopin – Scherzo E-dur op. 54

Etiuda a-moll op. 25 nr 11

Zuzanna Pietrzak – fortepian

 

 

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

 

Idziesz? Daj nam znać na FB.com/zdolni

Dla miłośników muzyki nasze koncerty są okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Następny niedzielny koncert odbędzie się 8 grudnia 2013 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami