...
  • PL   EN

Koncert 24 czerwca

Zapraszamy na ostatni w tym sezonie warszawski koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W niedzielę 24 czerwca 2012 o godz. 12.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12 Sala Widowiskowa) wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

 

  • 16-letnia klarnecistka Karolina Bober z Jaworzna; uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Macieja Niewiary; laureatka m. in.: Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (II nagroda solo i z kwartetem w 2011), Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (III nagroda w 2012), Zachodniopomorskiego Festiwalu Klarnetowego w Szczecinie (wyróżnienie solo i I nagroda z kwartetem w 2012) 
  • 17-letni pianista Szymon Borys z Mieleszkowiec Pawłowickich w woj. podlaskim; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Lutosławskiego w Białymstoku w klasie prof. Anny Szwengier; wyróżniony m. in.: na Białostockim Festiwalu Pianistycznym (2009, 2011), laureat Ogólnopolskiego Konkursu im. W. Lutosławskiego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie (2011), Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w Sochaczewie (2009) 
  • 16-letni akordeonista Łukasz Brzezina z Ożarowa Mazowieckiego; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Klaudiusza Barana; laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (I nagroda w 2010, wyróżnienie – 2011), Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego im. prof. J. Jurka (2012), finalista Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Warszawie (2012) 
  • 16-letnia wiolonczelistka Maria Róg z Mszany Dolnej; uczennica Społecznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku w klasie mgr Moniki Płachty; laureatka m. in.: Dziecięcego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku (I nagroda w 2011), Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej w Krakowie (II nagroda w 2010), Konkursu Młodego Wiolonczelisty w Sochaczewie (III nagroda w 2009) 
 
Wybierasz się? Daj znać na facebooku
 
 

W programie m. in.: Angelis, Bozanic, Chopin, Haydn, Rachmaninow, Rameau, Twardowski, Weber

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!