...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Najbliższy koncert zagramy w sobotę 24 września 2016 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa). Wstęp wolny!

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Koncert MiK

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

16-letnia harfistka Aleksandra Augustyn z Bielska-Białej. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Agnieszki Kaczmarek. W początkowym okresie nauki grała na harfie haczykowej, a od 5 lat – na harfie pedałowej firmy Lyon&Healy. Jest laureatką m. in. Konkursu Harfowego w Belgradzie (wyróżnienie w 2015) oraz Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku (III nagroda w 2016). Poza wykonywaniem repertuaru solowego występuje z orkiestrą szkolną. Interesuje się również fotografią oraz kryminologią.

12-letnia gitarzystka Julia Kosek ze Stanisławia Górnego. Uczennica Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach w klasie mgr. Arkadiusza Polewaczyka. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Cithara Ignea w Żorach (III nagroda i nagroda specjalna za najbardziej interesujące wykonanie utworu klasycznego w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Wadowicach (II nagroda w 2016), Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (I nagroda w 2016), Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej w Bratysławie (III nagroda w 2015). Julia interesuje się także historią oraz literaturą.

12-letnia pianistka Karolina Mączka z Krakowa. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w klasie prof. dr. hab. Jerzego Tosika-Warszawiaka. Laureatka m. in.: Concours de Piano de Brest (I miejsce w kategorii utworu C. Debussy’ego oraz I medal w kategorii inwencji trzygłosowej J. S. Bacha w 2015), Małopolskiego Przeglądu Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Krynicy (III miejsce w 2016). Ponadto uczy się śpiewu scenicznego w Domu Kultury Wola Suchacka pod kierunkiem Grażyny Nazarko. Od 2011 roku jest chórzystką chóru dziecięcego Opery Krakowskiej.

16-letni akordeonista Piotr Igor Motyka z Radomia. Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w klasie mgr. Artura Miedzińskiego. Laureat m. in.: nagrody głównej Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (Radziejowice 2016), XII World Music Festival w Insbrucku (I nagroda dla trio "Accordions for World" w kategorii open zawodowej w 2016), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego "Motion Music Festival" w Czasławiu-Wieliczce (I nagroda z zespołem w 2016), Vamo Akkordeonvettbeverb w Wiedniu (I nagroda w 2016). Piotr od 2014 r. koncertuje z trio "Accordions for World", którym kieruje mgr Tomasz Gieroń. Dodatkowo uczy się gry na fortepianie u mgr Doroty Tomal-Łoś. Interesuje się również kompozycją i dyrygenturą. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" (2015).

W programie: Beethoven, Brouwer, Carcassi, Chopin, Giuliani, Gridin, Haendel, Hasselmans, Jensen, Londonov, Majkusiak, Maxwell, Poulenc

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy!

Mazowiecki Instytut Kultury