...
  • PL   EN

Gratulujemy naszym programistom!

rużyna Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym 2012 ACM ICPC. Polacy uzyskali drugie miejsce. O włos lepsi okazali się tyko studenci z Petersburga. W trzyosobowej drużynie Warsaw Eagles 2012 pod kierunkiem prof. Jana Madeya jest dwóch naszych niedawnych stypendystów: Wojtek Śmietanka i Tomek Kulczyński.

Uniwersytetowi Warszawskiemu i prof. Madeyowi należą się podwójne gratulacje. UW był bowiem gospodarzem tegorocznych finałów tego prestiżowego konkursu.

Do Warszawy na tydzień zjechała elita młodych programistów z całego świata. Wśród ponad stu drużyn Polskę reprezentowały aż cztery zespoły – z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.  Drużyna z Krakowa (18. miejsce) to też nasi niedawni stypendyści!

 

Warszawiakom pod kierunkiem prof. Madeya dwukrotnie w przeszłości udało się zwyciężyć ACM ICPC. Świetne wyniki naszych programistów w tych i wielu innych prestiżowych zawodach to wynik bardzo wysokiego poziomu studiów informatycznych. Prof. Madey podkreśla również, że świetny poziom studentów zawdzięczamy z kolei Olimpiadzie Informatycznej i zajęciom Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

 

Prof. Madey (przewodniczący zarządu KFnrD) od bardzo dawna zaangażowany jest w organizowanie warsztatów informatycznych i zajęć na obozach Funduszu.

 

Więcej o ACM ICPC 2012 można poczytać na stronie organizatora i na facebooku.