...
  • PL   EN

Gdzie będziemy tego lata?

W ciągu tegorocznych wakacji planujemy aż trzy obozy! Młodsi uczestnicy programu pojadą na kultowy obóz naukowo-wędrówkowy w Pasterce w Górach Stołowych. Plastycy oraz grupa Młodych Naukowców wyjadą na obóz wielodyscyplinarny (połączony z plenerem malarskim) w Kruszwicy. A Młodzi Muzycy spotkają się na obozie muzycznym w Płocku.

22 lipca w Góry Stołowe wyjedzie grupa gimnazjalistów o zainteresowaniach historycznych, matematycznych i przyrodniczych. Zajęcia i odczyty (oraz wycieczki) potrwają do 5 sierpnia.

„Pasterka” tradycyjnie odbywa się we wsi Pasterka u stóp Szczelińca. W czasie spaceru (albo podchodów) można trafić do Czech, nawet idąc na północ. Nie wierzycie? Popatrzcie na mapę.

Natomiast zgodnie z inną wieloletnią tradycją Spotkania Wielodyscyplinarne „Rzeczpospolita mniej znana” (kontynuacja Spotkań „na Kresach RP”) odbywają się każdego roku w innej miejscowości. Tym razem ponad 50 uczestników (nie licząc kadry) odwiedzi Kobylniki k. Kruszwicy. Spotkania odbędą się w dniach 28 lipca – 11 sierpnia.

Po dwóch latach przerwy reaktywujemy także obóz muzyczny, ale w innym miejscu i w innej porze roku. Młodzi Muzycy spotkają się w Płocku w dniach 23 sierpnia – 1 września. Oczywiście, będą koncerty!

…a już we wrześniu pan Krzysztof Zanussi zaprosi grupę naszych stypendystów na seminarium filmowe w podwarszawskich Laskach.

PS. Przed wakacjami czeka nas jeszcze kilka spotkań w Warszawie. Będą warsztaty fizyczne na Wydziale Fizyki UW (podsumowanie), neuronaukowe w IBD PAN i może coś jeszcze…