...
  • PL   EN

Astrobot 2015 – naukowy konkurs dla gimnazjalistów

Mars Society Polska i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zapraszają wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką do udziału w III już edycji konkursu astronautyczno-robotycznego.

Termin nadsyłania prac upływa już 28 lutego!

Pierwszy etap konkursu ma charakter indywidualny i polega na opracowaniu koncepcji misji kosmicznej do ciała niebieskiego. Opis proponowanej misji należy przedstawić w formie pisemnej, określając cel misji i sposób jej realizacji. W konkursie mogą brać udział wyłącznie samodzielne prace.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę astrobot.pl.

III edycja konkursu ASTROBOT zostanie rozstrzygnięta dosłownie w pierwszych dniach wiosny. Autorzy 30 najlepszych prac zostaną zaproszeni do Warszawy na kilkudniowe warsztaty i finałową rozgrywkę drużynową w ramach Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA.

Zwycięska drużyna w nagrodę wybierze się latem na kosmiczne wakacje. Piątka zwycięzców I edycji konkursu pojechała w maju 2013 roku na Florydę, by w słynnym amerykańskim Centrum Kosmicznym Kennedy’ego śledzić studencki konkurs robotyczny NASA Lunabotics. Zwycięzcy II edycji odwiedzili w ubiegłym roku norweską bazę rakietową za kołem podbiegunowym i wzięli udział w warsztatach na temat badań Kosmosu.

Organizatorzy przewidują także nagrody dla uczestników za najlepszą i rzeczową prezentację swoich projektów. Aby mieć szansę na udział w wiosennych warsztatach i wakacyjny wyjazd, trzeba przygotować naprawdę solidny projekt. Po doświadczeniach z poprzednich edycji, organizatorzy spodziewają się prac na bardzo wysokim poziomie.

Konkurs daje młodym, zdolnym ludziom możliwość spotkania z największymi polskimi naukowymi ekspertami i starszymi kolegami, którzy będą brać udział w Festiwalu ODKRYCIA.

Tak wyglądał finał Konkursu ASTROBOT 2014

więcej na stronie konkursu: ASTROBOT.PL