...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert

Zapraszamy na koncert 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 13 października 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”55″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Hanna Pozorska z Gdańska, urodzona w 2004 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku pod kierunkiem prof. Małgorzaty Skorupy w roku 2010. W okresie kształcenia zdobyła liczne nagrody na wielu konkursach w kraju i za granicą. Do największych osiągnięć należą: II miejsce w międzynarodowym konkursie skrzypcowym 18th International Competition of Bohdan Warchal w Kubinie Dolnym na Słowacji (2014), nagroda Grand Prix podczas Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w Katowicach (2015), VII nagroda w międzynarodowym konkursie XIII. International Russian Rotary Children’s Music Competition w Moskwie (2015), Grand Prix i Nagroda Regulaminowa XIII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu (2016), I miejsce podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Rodziny Grobliczów i Nagroda Dodatkowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, IV miejsce podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Georga Telemanna w Poznaniu (2017) najmłodszy laureat konkursu, III miejsce i Nagroda Specjalna w XII Konkursie Skrzypcowym Pamięci Aleksandry Januszajtis (2017) grupie do lat 18, I miejsce w VII Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (2018), Grand Prix w 4th International Youth Music Competition w Wilnie (2018), I miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Nałęczów i Skrzypce (2018). Ponadto Hania wzięła udział, w formie nagrody, w lekcjach mistrzowskich i kursie orkiestrowym podczas Valdres Sommersymfonie w Norwegii (2014), w ramach nagrody Centrum Edukacji Artystycznej w latach 2015-2017 była koncertmistrzem Lusławickiej Orkiestry Talentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, a także wzięła udział w międzynarodowym programie Morningside Music Bridge w Bostonie w Stanach Zjednoczonych (2017) i w Warszawie (2018), gdzie kształciła się m. in. pod kierunkiem słynnej skrzypaczki Midori Goto. Hanna jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci od 2015 roku oraz laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Julia Kosek urodziła się w 2004 roku, mieszka w Stanisławiu Górnym. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Wadowicach pod kierunkiem Arkadiusza Polewaczyka. Jest laureatką blisko 40 konkursów gitarowych – ogólnopolskich w Dobczycach, Elblągu, Kielcach, Kłodzku, Lublinie, Tomaszowie Mazowieckim, Trzęsaczu, Wadowicach i Witowicach, oraz międzynarodowych w Rust, Frydku-Mistku, Bratysławie, Ełku, Żorach i Weimarze. Podczas konkursu w Witowicach otrzymała pozaregulaminową nagrodę dla najbardziej wyróżniającej się osobowości muzycznej, a w XX Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Żorach nagrodę specjalną za najbardziej interesujące wykonanie utworu klasycznego. W roku 2015 zajęła II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej. Julia jest stypendystką fundacji Pro Musica Bona, gdzie objęta jest promocją koncertową. Poza muzyką interesuje się literaturą, historią oraz matematyką. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2014 roku.

Józef Domżał urodził się w 2003 roku w Warszawie. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat pod kierunkiem prof. Marzeny Jasińskiej. Następnie kontynuował naukę w klasie prof. Iriny Rumiancewej-Dabrowski, a obecnie jest uczniem prof. Wilii Ochockiej-Janusz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Od szóstego roku życia występuje na koncertach szkolnych oraz pozaszkolnych, m. in. w Filharmonii Narodowej, Studio Koncertowym S1, Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Jest laureatem m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. Rolanowskiej (Kraków 2018, II nagroda), Ogólnopolskich Interpretacji Muzycznych, (Koszalin 2017, I nagroda), Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej (Żagań 2017, II nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Chopin pod Wawelem” (Kraków 2016, II nagroda), V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. W. Lutosławskiego (Zambrów 2015, I nagroda), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA Uczniów Klas Fortepianu I st. (Warszawa 2015, II nagroda). Swoje umiejętności doskonali biorąc udział w licznych kursach pianistycznych, m. in. u prof. W. Świtały, prof. L. Nawrockiej, prof. K. Radziwonowicza, prof. W. Ochockiej-Janusz, prof. J. Ptasińskiej, prof. A. Tatarskiego oraz prof. P. Zawadzkiego. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2017 roku.

Paweł Wojciechowski urodził się w 2002 roku w Olsztynie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem Marzeny Bieńkuńskiej. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Olsztynie. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Do jego osiągnięć należą: I miejsce i Nagroda Publiczności na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Very Lotar-Shevchenko w Jekaterynburgu (2018), I miejsce na „Hua Biao International Piano Open Competition” w Warszawie (2018), I miejsce i nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Krogulskiego w Tarnowie (2018), I miejsce oraz dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie (2018), II miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie, I miejsce na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie (2017), I miejsce i nagroda specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. A. Szeluty w Słupcy (2017), II miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego w Kielcach (2017), I miejsce i nagroda specjalna na XI Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Głubczycach (2017), I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. J. Kraśko w Suwałkach (2017), II miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. L. Godowskiego w Warszawie (2017). Uczestniczył w kursach mistrzowskich. W 2015 roku, na specjalne zaproszenie prof. Vladimira Slobodyana, wystąpił w Filharmonii w Kaliningradzie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliningradzkiej wykonując Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna. Ponadto występował w Filharmoniach: Narodowej w Warszawie, Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Świętokrzyskiej w Kielcach, Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz w Filharmonii w Kownie i w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Olsztyna, stypendystą Dyrektora CEA, dwukrotnym stypendystą MKiDN oraz stypendystą programu „Młoda Polska”. Jest także pod opieką Europejskiego Stowarzyszenia Konkursów Muzycznych dla Młodych oraz, od 2017 roku, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

W programie: Beethoven, Chopin, Liszt, Mertz, Penderecki, Sor, Wieniawski, York

 

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Koncert sfinansowano ze środków Fundacji PZU, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.