...
  • PL   EN

Penderecki Center

XXIII Warsztaty Muzyczne KFnrD już za nami

XXIII Warsztaty Muzyczne KFnrD już za nami 1024 681 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI po raz kolejny zorganizowaliśmy w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017.

W tym roku na lusławickich warsztatach kładliśmy szczególny nacisk na wspólne muzykowanie, stąd duża ilość czasu poświęcona na muzykę kameralną. Równocześnie chcieliśmy, aby to spotkanie było także okazją do odkrycia nowych, ciekawych dziedzin, poznania świata z nieco innej strony i nawiązania nowych przyjaźni wśród stypendystów. 

Mamy nadzieję, że także te pozamuzyczne aspekty stały się dla nich ważną i pomocną częścią pracy nad własnym rozwojem. 

W tym roku rozwijaliśmy działalność Szkoły Lusławickiej w nawiązaniu do tradycji tego miejsca, związanych z działalnością arian i Fausta Socyna, później także Jacka Malczewskiego i współczesnej idei Krzysztofa Pendereckiego. W ramach Szkoły Lusławickiej zaproponowaliśmy tegorocznym uczestnikom warsztatów intensywny kurs łaciny, wycieczki, projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych a także wykłady i warsztaty poświęcone problematyce reformacji. W tym roku na świecie obchodzone jest 500-lecie wystąpienia Martina Lutra.

Stypendyści i absolwenci programu dali kilka otwartych dla publiczności koncertów.

Program warsztatów (pdf) 

 

 

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”9″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 fot. Sebastian Soberski

 

Gościło nas