...
  • PL   EN

Prowadzisz badania naukowe? Wystartuj w EUCYS!

Prowadzisz badania naukowe? Wystartuj w EUCYS! 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Jeśli masz 14-21 lat i prowadzisz własny projekt badawczy, EUCYS jest dla Ciebie! Weź udział w prestiżowym Konkursie Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców. Na zgłoszenia do następnej edycji czekamy tylko do końca listopada.

W konkursie mogą brać udział autorki i autorzy oryginalnych, samodzielnie wykonanych prac badawczych w wieku 14-21 lat, którzy w roku aplikacji do EUCYS nie ukończyli pierwszego roku studiów. Zgłoszona praca może mieć maksymalnie troje autorów i powinna zostać wcześniej wyróżniona w konkursie ogólnopolskim lub otrzymać rekomendację pracownika naukowego.

Szczegółowe zasady zgłoszeń i procedury oceny w Regulaminie.

Organizatorem Polskiej Edycji EUCYS z ramienia Komisji Europejskiej jest Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. W ciągu zimy nasi eksperci oceniają nadesłane zgłoszenia, autorów najlepszych prac zapraszamy do Warszawy na wiosenny Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA, podczas którego jurorzy wybierają reprezentację Polski na finały międzynarodowe.

Co można wygrać? Na etapie krajowym i międzynarodowym do wygrania jest szereg nagród pieniężnych. Laureaci Polskiej Edycji wygrywają również indeksy na czołowe polskie uczelnie, a finał międzynarodowy obfituje w nagrody dodatkowe w postaci staży badawczych i wyjazdów do czołowych europejskich instytucji badawczych i na międzynarodowe imprezy naukowe – łącznie z uroczystością wręczenia Nagród Nobla.

Sam udział w EUCYS jest też szansą na spotkanie rówieśników zajmujących się nauką i znakomitych popularyzatorów, naukowców z różnych dziedzin. Rozmowy w trakcie konkursowych sesji plakatowych – z jurorami, gośćmi EUCYS i innymi uczestnikami – są często najbardziej wartościową częścią tej naukowej przygody.

 

Co trzeba zrobić, żeby się zgłosić?

 

Aby wziąć udział w Konkursie należy do 30 listopada 2019:
– wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: fundusz.org/formularz-eucys
– przesłać opis zgłaszanej pracy badawczej o objętości do 20 stron znormalizowanych formatu A4 w języku polskim lub angielskim elektronicznie na adres: konkurs@fundusz.org lub pocztą tradycyjną do biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, ul. Pasteura 7, 02-093 Warszawa
– dołączyć rekomendację (lub skan dyplomu/zaświadczenie z olimpiady)

Dowiedz się więcej na stronach konkursu: fundusz.org/konkurs