...
  • PL   EN

Obóz w Serocku

Obóz w Serocku 800 536 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

warsztaty nt. silnika Stirlinga – Serock 2013

Pod koniec kwietnia do Serocka n. Narwią przybywa co roku ponad 80 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci – w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. 

Celem obozu jest stworzenie wyjątkowych możliwości dla pogłębiania zainteresowań i zdobycia nowej wiedzy, ale przede wszystkim zainspirowanie uczestników do samodzielnej, wytrwałej pracy. Oczekujemy od nich aktywnego udziału we wszystkich zajęciach. W programie przewidujemy bardzo różne formy zajęć, wśród których można wybierać: warsztaty, seminaria, wykłady z różnych dziedzin i spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Są też odczyty uczestników, koncert, wieczór poetycki i gazeta obozowa, a także codzienne zajęcia rekreacyjne (na boisku, na basenie i w siłowni).

 

Tak wyglądały programy obozu w ostatnich latach:

 

 

 

Polecamy wspomnieniowy felieton naszego dawnego stypendysty Jacka Dehnela na temat wiosennych obozów.

 

Obozy w Serocku to część długiej tradycji wiosennych obozów naukowych. Przez całą poprzednią dekadę spotykaliśmy się w Świdrze k. Otwocka. A jeszcze wcześniej – w Jadwisinie k. Serocka! Ośrodek, w którym organizujemy zajęcia od kilku lat, niemal sąsiaduje z kultowym wśród Funduszowców Parkiem Jadwisińskim.

 

Jadwisin - obóz naukowy 1990 KFnrD

Jadwisin 1990 / fot. K. Kowalewski

 

Więcej zdjęć na facebook.com/zdolni: 2011 – 20122013201420152016

 

Film nakręcony na obozie w Serocku w roku 2014