...
  • PL   EN

Obóz w Serocku już za nami

Obóz w Serocku już za nami 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

W dniach 27 kwietnia – 7 maja 2017 w Serocku n. Narwią odbył się kolejny obóz naukowy dla naszych stypendystów. „Duży” obóz zgromadził 90 uczestników i bardzo wiele osób z kadry (tutorów, wykładowców i gości obozu).


 

Obóz jest największym i najstarszym wydarzeniem spośród organizowanych przez Fundusz. Jego celem jest nie tylko poszerzaniu specjalistycznej wiedzy uczniów, ale także wspieraniu ich rozwoju ogólnego, umiejętności współpracy w grupie, komunikacji i samooceny. W programie obozu było miejsce na: specjalistyczne warsztaty z różnych dziedzin (codziennie 8-9 do wyboru), wykłady różnych dziedzin wiedzy (codziennie 3 do wyboru), prowadzone przez znakomitych naukowców i popularyzatorów, oraz warsztaty ogólnorozwojowe – filmowe, plastyczne, teatralne, językowe, filozoficzne itd.

Wieczorami odbywały się spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Podczas obozu uczestnicy mieli także możliwość zaprezentowania wyników własnej pracy podczas wieczornych sesji odczytowych. Znaczącą cześć zajęć warsztatowych i wykładów prowadzili absolwenci Programu Funduszu.

Po raz pierwszy od wielu lat młodsza grupa (równoległy obóz ogólnorozwojowy) spotka się w innym terminie i innym miejscu. Dzięki temu każdy z obozów („duży” i „mały”) mogą działać na pełnych obrotach.

Zobacz program obozu (pdf)