...
  • PL   EN

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Nasz apel do nauczycieli

Nasz apel do nauczycieli 675 950 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Chociaż działamy już ponad 30 lat, w polskich szkołach – również tych najlepszych – jest wielu uczniów, którzy bardzo skorzystaliby na udziale w naszym programie, ale o nas nie słyszeli. Mamy do nauczycieli wielką prośbę o wsparcie naszej akcji informacyjnej. Możemy się odwdzięczyć!

Nasza propozycja dla każdego nauczyciela (lub rodzica) jest bardzo prosta:

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

1. Pobierz nasz plakat (PDF)

2. Wydrukuj i powieś w szkole*

3. Zrób zdjęcie plakatu (choćby telefonem)

4. Prześlij zdjęcie na adres plakat@fundusz.org

5. Podaj swój adres i wyraź w mailu zgodę na publikację tego zdjęcia

6. Zgódź się też na przetwarzanie danych kontaktowych do celów związanych z działalnością KFnrD

7. W ramach podziękowania odeślemy na wskazany adres** egzemplarz poradnika dla nauczycieli Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc autorstwa Marcina Brauna i Marii Mach

NASZ PLAKAT – WERSJA CZARNO-BIAŁA

Poradnik dla nauczycieliAutorzy książki Zdolne dziecko to dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, wieloletni aktywni członkowie naszego stowarzyszenia. Prowadzą zajęcia na obozach dla wybitnie zdolnych i z edukacją związali swoje życie zawodowe. Maria od kilku lat kieruje biurem Funduszu, a Marcin pisze podręczniki do nauk ścisłych. Oboje mają bardzo duże doświadczenie w pracy ze zdolnymi uczniami.

Nie ma specjalnych metod wychowywania dzieci zdolnych. Rodzice i nauczyciele powinni zastanowić się raczej, co robić, aby ich dziecko rozwijało swoje uzdolnienia – te, które ma. A najlepszym sposobem jest podtrzymywanie ciekawości – przekonują Maria i Marcin.

Program pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci to całoroczny cykl bezpłatnych zajęć z różnych dziedzin i różnorakie dodatkowe formy pomocy merytorycznej. Rekrutację uzdolnionych nastolatków prowadzimy już po raz 32.Dzięki pomocy autorytetów naukowych i artystycznych, nasi stypendyści mają szansę w pełni rozwinąć talenty i uwierzyć we własne siły. Większość naszych dawnych podopiecznych to dziś znakomici naukowcy, informatycy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze, poeci…

W tym roku szkolnym pod opieką mamy 519 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich 16 województw. Wśród nich jest 328 młodych naukowców, 135 muzyków, 36 plastyków i 20 tancerzy. Przez cały rok zakwalifikowanych zapraszamy na warsztaty badawcze, obozy naukowe, seminaria, koncerty, wystawy plastyczne i wiele innych przedsięwzięć służących rozwojowi talentów i poszerzaniu zainteresowań.

Na zgłoszenia nowych kandydatów czekamy do 30 czerwca 2014.

Więcej o programie pomocy wybitnie zdolnym

Jak zgłosić zdolnego ucznia?

* Nasza prośba dotyczy dowolnej szkoły na terenie Polski z wyjątkiem placówek dla dorosłych.
** Wysyłkę książek zakończymy po wyczerpaniu zapasów.