...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 11 grudnia 2016, godz. 12.00 – Sala Koncertowa

 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

  • 16-letni akordeonista Antoni Kwiatkowski z Warszawy. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie prof. Klaudiusza Barana. Laureat m. in.: Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Suwałkach (I nagroda w 2016), Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej (II nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (II nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wiedniu (I nagroda w 2015), Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (I nagroda w 2015). Koncertował m. in. w pałacu Schönbrunn w Wiedniu oraz siedzibie NOSPR w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

 

  • 18-letni pianista Robert Maciejowski z Tarnowa. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. przy Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w klasie prof. Mirosława Herbowskiego. Laureat m. in.: Konkursu Pianistycznego w Barlettcie we Włoszech (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (II nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu ”Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie (III nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu EPTA (I nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2010, 2011, 2013, 2014, 2016). Uczestniczył m. in. w: Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”, Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym we Wrocławiu, Festiwalu „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Żychlinie, Festiwalu Paderewskiego w Passo Robles w Kalifornii, Warszawskich Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich im. M. Paderewskiego. Półfinalista Konkursu Młody Muzyk Roku 2014. Stypendysta MKiDN, Fundacji Sapere Auso, Fundacji Pro Musica Bona, Prezydenta miasta Tarnowa. W tym roku otrzymał stypendium Morningside Music Bridge. Został wybrany do udziału w Kursie MMB w Pekinie w dniach 2-31 lipiec 2016 r. Pod opieką Funduszu jest od 2010 roku.

 

  • 14-letni wiolonczelista Filip Mikulski z Rudawy w woj. małopolskim. Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie prof. Jacka Kociubana. Laureat m. in.: Concorso Internazionale „Antonio Salieri” we Włoszech (III nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Tymbarku (II nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Polski Wiolonczelista” w Bochni (II nagroda w 2016 i 2015), Konkursu „Flame” w Paryżu (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie (III nagroda w 2014). Występował w Krakowie  (Filharmonia, Uniwersytet Jagielloński, Muzeum Narodowe) i w innych miastach Polski. Jest członkiem Youth Festival Orchestra związanej z Krakowskim Festiwalem Muzyki Filmowej. Stypendysta Fundacji Pro Cello. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

 

  • 18-letni saksofonista Paweł Paw z Dąbrowy Górniczej. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Bernarda Steuera. Tegoroczny laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego we Wrocławiu (II nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Klarnetowo–Saksofonowego w Sosnowcu (I nagroda), Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców w Radziejowicach (nagroda główna), Ogólnopolskiego Konkursu Kameralnego Zespołów Dętych CEA w Kielcach (Grand Prix z kwartetem saksofonowym). Pod opieką Funduszu jest od 2013 roku.

 

  • 17-letni saksofonista Wojciech Chałupka z Kluczborka. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Bernarda Steuera. Tegoroczny laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego we Wrocławiu (III nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych w Trzcianie (Grand Prix), Konkursu Kameralnego Zespołów Dętych CEA (Grand Prix), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów w Jaśle (II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Tymbarku (Grand Prix). Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

 

  • 17-letni pianista Mateusz Krzyżowski z Tychów. Uczeń Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Lubow Nawrockiej. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów w Brumov w Czechach (wyróżnienie w 2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (III nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (wyróżnienie w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. A. i H. Wesołowskiej-Madetko w Katowicach (I nagroda w 2016, II – w 2015), Międzynarodowego Turnieju Pianistów w Zakresie Samodzielnego Przygotowania Utworów ,,Klauzura w Trzcianie” (I nagrodaw 2016). Stypendysta Prezydenta Miasta Tychy „Tyski Orzeł”. Pod opieką Funduszu był w latach 2010-2014 jest od 2016 roku.

 

W programie m. in.: Bach, Biełoszycki, Debussy, Mendelssohn-Bartholdy, Nagao, Schumann, Waignein

 

plakat