...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 5 marca 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”14″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

13-letni skrzypek Wojciech Niedziółka z Góry Kalwarii. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Łukasza Błaszczyka. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (Grand Prix i I nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Mały Paganini” w Legnicy (II nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Euterpe” w Corato we Włoszech (Grand Prix w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Mistrz Literatury Dziecięcej O. Rieding” w Warszawie (Grand Prix w 2015), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych CEA w Katowicach (II miejsce w 2015), Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie (I miejsce i 2 nagrody specjalne w 2015). Uczestnik II edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Stypendysta Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

15-letni pianista Wiktor Kazubiński z Mielna. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie w klasie mgr Katarzyny Szymczewskiej. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (III nagroda w 2015 i 2016), Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” (nagroda Indywidualność Forum 2016 Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury), „eMuse” Online Competition zorganizowanym przez International Association of Art „The Muse” w Grecji (III nagroda), New York Golden Classical Music Awards 2016 International Competition (wyróżnienie), Ogólnopolskiego Turnieju Chopinowskiego im. H. I L. Stefańskich (I nagroda w 2015). W roku 2015 i 2016 został laureatem nagrody prezydenta miasta Koszalina w dziedzinie kultury, a w 2016r. otrzymał nagrodę wójta gminy Mielno w dziedzinie kultury. Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

15-letni saksofonista Oskar Rzążewski z Warszawy. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie mgr Alicji Wołyńczyk. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych we Wrocławiu (III miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Jastrzębiu-Zdroju (II miejsce w 2016), Konkursu Muzyki XX i XXI w. dla Młodych Wykonawców w Warszawie (wyróżnienie w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Sosnowcu (I miejsce w 2016), Wettbewerb fur klassisches Saxophon (I miejsce w 2016 i 2015), Concours Europeen ClariSax (I miejsce w 2015), Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (I miejsce w 2015). Przy okazji kursów mistrzowskich pracował pod kierunkiem takich profesorów jak: Paweł Gusnar, Jean Denis Michat, Arno Bornkamp, Philippe Portejoie, Lars Mlekusch, Jan Schulte Bunert, Bartłomiej Duś, Matjas Drevensek, Bence Szepesi, Asya Fatayeva, Daniel Gauthier, Christian Wirth czy Simon Diricq. Stypendysta MKiDN w roku 2015 i 2016. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

19-letni akordeonista Krzysztof Bondar z Kalisza. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. H. Melcera w Kaliszu w klasie mgr Sławomira Mocha. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Puli w Chorwacji (I nagroda w 2016), Internet Music Competition w Serbii (I nagroda w 2016), Konkursu „Harmonia Viva” we Wrocławiu (III nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków „Kaunas Sonorum” w Kownie (II miejsce w 2015). Brał udział w warsztatach akordeonowych pod okiem profesorów Akademii Muzycznych z Polski i Europy, organizowanych m. in. przez: Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku, Stowarzyszenie Akordeonistów Polskich, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2013 roku otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, a w 2014 – stypendium MKiDN „Młoda Polska”. Pod opieką Funduszu jest od 2012 roku.

W programie m. in.: Aster, Bach, Chopin, Głazunow, Sancan, Sarasate, Scarlatti, Telemann