...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 18 lutego 2018, godz. 12.00 Sala Koncertowa

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”38″ sortorder=”257,258,255,256″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”360″ thumbnail_height=”360″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

Dominika Gusnar z Warszawy, ur. w 2003 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w klasie pani Ewy Groblewskiej. Obecnie uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego, gdzie kształci się pod kierunkiem prof. Tomasza Strahla oraz pani Ewy Groblewskiej. Jest laureatką m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (I nagroda), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Krakowie (II nagroda), III Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (II nagroda), II Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (II nagroda), Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie (III nagroda), VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Sochaczewie (III nagroda), 41. Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. S. Hajzera w Zielonej Górze (III nagroda), XIII Międzynarodowego Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (wyróżnienie). W roku 2015 i 2016 należała do Lusławickiej Orkiestry Talentów. Byłą uczestniczką Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Smyczkowej Akademii Stringtime NiederRhein w Goch. Występowała jako solistka, kameralistka oraz członek orkiestr w wielu salach koncertowych m.in. w Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku w Łańcucie, Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego oraz w Filharmonii Narodowej. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

Barbara Michalik ze Swarzędza, ur. w 2003 roku. Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku 7 lat w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w klasie pani Lidii Abucewicz. Od 2016 roku kontynuuje naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu pod kierunkiem pani Doroty Karaniewicz-Biedny. Jest laureatką m.in.: II Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Białymstoku (Złota Nagroda w 2017), VII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Belgradzie w 2017 (I miejsce w 2017), XVI Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (III miejsce w 2017), Muzycznych e-Konfrontacji Młodych w Koszalinie (II miejsce w 2017), XXIV Poznańskiego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych (II miejsce w 2016), V Międzynarodowego Konkursu na Flet Solo „Il Flauto Ricercato” w Łodzi (III miejsce 2016), IV Makroregionalnego Konkursu Fletowego w Gdańsku-Wrzeszczu (II miejsce w 2015). Swój warsztat gry doskonaliła na kursach i warsztatach muzycznych pod kierunkiem wybitnych pedagogów krajowych i zagranicznych (prof. A. Ljungar-Chapelon, , prof. A. Haralsdottir, pan Łukasz Długosz). W 2017 otrzymała Nagrodę II stopnia Miasta Poznania. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku. 

Gabriela Balcerek z Odolanowa, ur. w 2003 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie mgr Agaty Falkiewicz w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Kontynuowała w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. Obecnie jest uczennicą Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie skrzypiec dr Kariny Gidaszewskiej. Jest laureatką 45 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych, m.in: XII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (Grand Prix), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Katowicach (I nagroda), I Ogólnopolskiego Konkursu „Talenty skrzypcowe 2017” w Poznaniu (I nagroda), VIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Belgradzie w 2017 (I nagroda), X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Schloss Zell an der Pram (I nagroda), IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego w Cieszynie (I nagroda), IX Spotkań Młodych Skrzypków im. M. Ławrynowicza w Płocku (I nagroda), 17. Międzynarodowego Konkursu „Talent’s for Europe” w Dolnym Kubinie (II nagroda). W roku 2016 wystąpiła jako solistka z orkiestrą Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza na Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana na Świętej Górze w Gostyniu. W tym samym roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Pod opieką Funduszu jest od 2013 roku.

Karolina Kuśmierz z Augustowa, ur. w 2000 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im Emila Młynarskiego w Augustowie, następnie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Jest laureatką m.in.: Międzynarodowego Konkursu „Golden Classical Music Awards” w Nowym Yorku (I miejsce w 2018), II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Spotkanie z Fryderykiem Chopinem” w Żywcu (I miejsce w 2017), Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej dla uczniów publicznych szkół muzycznych (25 punktów w 2017), Międzynarodowego Konkursu „Olimpo Musicale” na Litwie (Grand Prix w 2016), VII Międzynarodowego Konkursu im. Janiny Garści w Stalowej Woli (I miejsce w 2016). Obecnie jest stypendystką programu „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MKiDN dla uczniów szkół artystycznych II stopnia, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Burmistrza Miasta Augustowa. Dwukrotnie była stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Pod opieką Funduszu jest od 2013 roku.

 

W programie: Bazzini, Chopin, Kabalewski, Kreisler, Mancini, Mendelssohn-Bartholdy, Ravel, Sarasate, Wieniawski

Serdecznie zapraszamy!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.