...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w sobotę 12 listopada 2016 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

Wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Józef Mirosław Domżał z Izabelina, ur. w 2003 roku. Tegoroczny absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Od września br. uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie fortepianu mgr Wilii Ochockiej-Janusz. Wcześniej kształcił się pod kierunkiem mgr Marzeny Jasińskiej i prof. Iriny Rumiancewej-Dabrowski. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (II nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. W. Lutosławskiego w Zambrowie (I nagroda w 2015), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I st. w Warszawie (II nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży i Szafarni (III nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. T. Szeligowskiego w Poznaniu (III nagroda i nagroda specjalna w 2013). Koncertował w Studiu Koncertowym S1 w Warszawie, Filharmonii Narodowej, Sali Koncertowej ,,Florianka” w Krakowie, w Akademii Muzycznej w Poznaniu, na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie oraz w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy-Zdroju. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

Wiktoria Anna Grajewska z Warszawy, ur. w 2000 roku. Uczennica Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie klarnetu mgr Doroty Boruch-Żołnacz. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu ,,Pro Bohemia’’ w Ostravie (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Sosnowcu 2016 (I nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Klarnetowego we Wrocławiu (wyróżnienie w 2015, I nagroda w 2013). Występowała podczas uroczystości i koncertów organizowanych przez Warszawskie Stowarzyszenie Amazonek i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. W 2013 wykonała koncert klarnetowy S. Mercadante z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej ZPSM Nr 4 im. K. Szymanowskiego w Sali Koncertowej UMFC w Warszawie. Od stycznia 2014 roku jest członkiem Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „WARSZAWIANKA” Uniwersytetu Warszawskiego. Pod opieką Funduszu jest była w roku 2012 i jest ponownie od 2016.

Jan Paweł Wachowski z Kobyłki, ur. w 1998 roku. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie fortepianu mgr Marii Palmowskiej-Guz. Wcześniej kształcił się pod kierunkiem mgr Bełły Skwarskiej w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina oraz prof. UMFC
dr hab. Elżbiety Karaś-Krasztel w Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkole Muzycznej II st w ZPSM nr 1. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. W. Kędry w Łodzi (III nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (III nagroda w 2016), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (I nagroda w kategorii zespołów kameralnych w 2016). Pasjonuje się również kompozycją. Swoje pierwsze utwory zaczął komponować w wieku 11 lat pod kierunkiem mgr Lucyny Paszkiewicz, zaś obecnie współpracuje z prof. Sławomirem Czarneckim. W Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim UFM zdobył w roku 2016
II nagrodę oraz Nagrodę Publiczności za utwór „Gdy rozum śpi”, a w 2015 – III nagrodę, Nagrodę Specjalną Wykonawców i Nagrodę Publiczności za utwór „Tempus fugit”. Uczestnik Miodowej Jesieni, Uczniowskiego Forum Muzycznego oraz XX edycji kursu Morningside Music Bridge w Pekinie, organizowanego przez Mount Royal University w Calgary.
Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

W programie m. in.: Bach, Beethoven, Bozza, Chopin, Czerny, Wachowski

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

plakat-12-11-2016-08