...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Zapraszamy na kolejny koncert w niedzielę 9 grudnia o godzinie 12:00!. Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

[ngg src=”galleries” ids=”57″ sortorder=”373,374,372,375″ display=”basic_thumbnail” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”360″ thumbnail_height=”360″ thumbnail_crop=”0″ show_slideshow_link=”0″]

Ignacy Barcz z Warszawy, urodzony w 2007 roku. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie pod kierunkiem Adama Kotuli. Od 2017 roku kontynuuje kształcenie w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego. Jest laureatem m. in.: II Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. B. Nancka w Bielsku-Białej (III miejsce w 2018), Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego i Kontrabasowego w Gdańsku (I miejsce w 2018 i 2016), VI Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. W. Gadzińskiego (Grand Prix w 2017), III Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego w Kowalewie Pomorskim (I miejsce i Grand Prix dla najlepszego kontrabasisty w 2017), V Ogólnopolskiego Konkursu „Gradus ad Parnassum” w Starogardzie Gdańskim (III miejsce w 2016), VII Polskich Spotkań Kontrabasowych w Mielcu (III miejsce w 2016). Swoje umiejętności doskonalił u czołowych polskich i zagranicznych kontrabasistów, takich jak: Thierry Barbé, Paweł Jabłczyński, Gerard Przybyła, Leszek Sokołowski i Donat Zamiara. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2017 roku.

Joanna Galik z Wrocławia, urodzona w 2006 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Obecnie jest uczennicą Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w klasie Krystyny Dyżewskiej. Do jej najważniejszych osiągnięć należą: Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Libiążu (2018), I miejsce i Nagroda Specjalna w Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów (2018), I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Pianogranie w Krakowie (2016) oraz I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu (2014). Jako solistka oraz akompaniatorka koncertowała we Wrocławiu (Klub Muzyki i Literatury, Oratorium Marianum), oraz podczas 45. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna” i Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczna Korzkiew”. Wraz z Chórem Con Brio, również jako solistka, uczestniczyła w wielu prestiżowych projektach, w tym w prapremierze opery „Brzydkie Kaczątko” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Leo Festival w 2016 roku. Joanna łączy pasje muzyczne z zainteresowaniami naukowymi. Jest laureatką konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich (w tym kuratoryjnych) zarówno z przedmiotów ścisłych, jak i językowych. W 2015 roku otrzymała stypendium Rady Miasta Wrocławia w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego skierowanym do uczniów osiągających wybitne wyniki w nauce. Również od 2015 jest stypendystką Prezydenta Wrocławia w dziedzinie artystycznej. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Patrycja Kolis z Podola w woj. podkarpackim, urodzona w Atenach w 2004 roku. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. W roku 2015 kształciła się pod kierunkiem śp. Piotra Karasia, a od 2016 uczy się klasie waltorni Piotra Rysiewicza. Do swoich największych tegorocznych osiągnięć zalicza zdobycie I miejsca w I Makroregionalnym Konkursie Waltornistów oraz zajęcie II miejsca w II kategorii w XVII Makroregionalnym Konkursie uczniów szkół muzycznych I stopnia w klasie instrumentów dętych blaszanych w Łańcucie. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Aleksandra Skrzyniarz z Wrocławia, urodzona w 2000 roku. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w klasie Józefa Czichego. Na fagocie gra piąty rok. Umiejętności kształci również pod kierunkiem dr. hab. Artura Kasperka. Jest laureatką m. in.: Festiwalu Fagotowego w Wadowicach (Złoty Fagot w 2018), Świętokrzyskiego Festiwalu Klas Instrumentów Dętych we Wrocławiu (II miejsce w 2018), Ogólnopolskiego Konkursu Fagotowego Centrum Edukacji Artystycznej (III miejsce w 2018), III Dolnośląskich Konfrontacji Obojowo-Fagotowych (Złoty Stroik w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Fagotowo-Obojowego w Bytomiu (wyróżnienie w 2017). Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

 

W programie: Bach, Bourdeau, Chopin, Endresen, Marcello, Mozart, Poradowskim, Škroup

 

Serdecznie zapraszamy

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.