...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Na nasz pierwszy koncert po wakacjach zapraszamy w niedzielę 11 września o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

{gallery}-2016/ZK-09-11{/gallery}

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

 

18-letnia altowiolistka Karolina Pawul z Umiastowa. Uczennica Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. Nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie mgr. Marcelego Szczerka. Zeszłoroczna laureatka m. in.: Przeglądu Altowiolowego im. T. Goneta w Krakowie (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. M. Karłowicza w Poznaniu (III miejsce), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych (I miejsce), Międzynarodowego Konkursu im. B. Warchala w Dolnym Kubinie (I miejsce). Uczestniczka Międzynarodowych Kursów Morningside Music Bridge w Pekinie w 2016.

 

15-letnia pianistka Kamila Sacharzewska z Suwałk. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w klasie mgr Anny Borkowskiej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ,,Gradus ad Parnassum” w Kownie (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu im. Janiny Garści w Stalowej Woli (II miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Szkół Muzycznych I i II stopnia i Gimnazjów ,,Mistrz Klawiatury” w Warszawie (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (III miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu (I miejsce i nagroda specjalna w 2015).

 

14-letni gitarzysta Jan Markowski ze Skarżyska-Kamiennej. Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie dr. Pawła Kwaśnego oraz Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Zeszłoroczny laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Gitarzystów im. A. Amalii w Weimarze, Internetowego Konkursu Muzycznego w Serbii (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Gitara Viva” w Kielcach i Międzynarodowego Konkursu Gitarowego we Frydku-Mistku w Czechach (wyróżnienie).

 

16-letni perkusista Antoni Olesik z Katowic. Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w klasie dr. Krzysztofa Jaguszewskiego. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu CEA w kategorii kameralnej (Grand Prix w 2016), Międzynarodowego Konkursu Wibrafonowego dla Młodych Solistów w Luksemburgu (I miejsce i nagroda specjalna w 2015), Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego „Young Virtuosos 2015” w Sofii w Bułgarii (I miejsce). Uczestnik Lutoslawski Youth Orchestra w roku 2015.

 

W programie m. in.: Albéniz, Bach, Chopin, Legnani, Rameau, Schwantner, Scriabin, Villa-Lobos

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, artystów, lekarzy i studentów; jest organizacją pożytku publicznego (KRS-0000044710); powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

więcej o naszych muzykach