...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich. Koncert 16 czerwca

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich. Koncert 16 czerwca 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 16 czerwca 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Zapraszamy!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”50″ exclusions=”326,327,328″ sortorder=”325,323,324,326,327,328,329″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”400″ thumbnail_height=”400″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

15-letni gitarzysta Mikołaj Kościelak z Biskupic k. Poznania.
Naukę gry na gitarze klasycznej rozpoczął poza systemem szkolnym w formie lekcji prywatnych. Szybko okazało się, że muzyka jest wielką pasją Mikołaja. Dlatego w 2016 r. zdał egzaminy do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza i od dwóch lat jest uczniem tejże szkoły w klasie gitary. Wytrwała i systematyczna praca pod kierunkiem mgr Przemysława Dybizbańskiego została nagrodzona kilkoma sukcesami na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych. Mikołaj jest laureatem XX Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Trzęsaczu (II miejsce w 2017), Ogólnopolskich XXIII Słupeckich Spotkań Muzycznych pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej (wyróżnienie w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w ramach XXI Festiwalu Muzycznego Gitariada w Kłodzku (wyróżnienie w 2018) i Ogólnopolskiego Majowego Konkursu Gitarowego w Szczecinie (II miejsce w 2018). Swoje umiejętności doskonali podczas lekcji mistrzowskich i warsztatów prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych wirtuozów gitary. Zamiłowanie do muzyki Mikołaj realizuje również tworząc autorskie kompozycje na gitarę i inne instrumenty solowe oraz zespoły. W dwóch kolejnych edycjach Szkolnego Konkursu Kompozytorskiego w roku 2017 i 2018 nagrodzone zostały jego utwory „Rapsodia” na trąbkę i fortepian oraz „Medytacje Oczyszczenia: na temat wody” na orkiestrę smyczkową. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

13-letnia pianistka Helena Żabska z Wrocławia.
Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu pod kierunkiem Ewy Grzegorzewskiej i Ireny Maciukiewicz Schmidt. Obecnie jest uczennicą Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie dr. hab. Michała Szczepańskiego. Od 2009 uczęszcza również do Szkoły Baletowej przy Fundacji Capitol we Wrocławiu. Jest laureatką m. in.: XII Łowieckich Prezentacji Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu (2017), XII Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2017), IV Ogólnopolskiego Forum Muzyki Polskiej w Skierniewicach (I miejsce w 2017), X Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. T. Szeligowskiego w Poznaniu (III miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu patrona konkursu), XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Görlitz (I miejsce i nagroda specjalna za najlepszą interpretację utworu J. S. Bacha w 2016), VII Międzynarodowego Konkursu w Stalowej Woli (III miejsce na 2016), XX Ogólnopolskiego Konkursu im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I miejsce w 2015). W latach 2013-2015 współtworzyła Trio fortepianowe, przygotowywane przez prof. Grażynę Bożek-Wotę. Od 2012 regularnie bierze udział w spektaklach Opery Wrocławskiej („Borys Godunow”, „Coppelia”, „Dziadek do Orzechów”). W ubiegłym sezonie zadebiutowała jako mała Carmen w spektaklu baletowym „Femme Fatale”. Występuje na koncertach z cyklu „Młodzi Zdolni” Dolnośląskiego Towarzystwa im. F. Chopina. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Zbigniewa Raubo, prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Joanny Ławrynowicz-Just, prof. Macieja Pabicha. W lutym br. wzięła udział w Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach. Helena jest trzykrotną stypendystką Prezydenta Wrocławia w dziedzinie artystycznej. W 2017 otrzymała stypendium samorządu Wrocławia „Promovere Talenta” za wybitne osiągnięcia naukowe. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

13-letnia flecistka Kinga Stochła ze Świebodzic.
Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu w klasie mgr Anny Dzienniak. Obecnie uczy się pod jej kierunkiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Jest laureatką m. in.: Międzynarodowego Konkursu im. D. Jenko w Belgradzie (I miejsce w 2018 i 2014), XVII Międzynarodowego Konkursu Fletowego im. T. Kulenovica w Valievie w Serbii (I miejsce w 2018, I miejsce i nagroda specjalna w 2015), XV Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Pro Bohemia w Ostravie w Czechach (II miejsce w 2017), XXVI Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie (I miejsce w 2017), XVI Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (I miejsce w 2017 i 2015), XXVI Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków „Citta di Barletta” we Włoszech (Grand Prix i nagroda specjalna dla najlepszego solisty Europy Wschodniej w 2016), XXIII Śląskiego Konkursu „Drewno dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej (I miejsce w 2016), X Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych JUPITER w Krakowie (Grand Prix 2016, I miejsce w 2015), XV Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Solistów w Jaworznie (I miejsce w 2015). Kinga jest stypendystką programu „Młoda Polska” MKiDN oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

13-letni pianista Piotr Czerwiński z Gdańska.
Przygodę z fortepianem rozpoczął w wieku 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie mgr Aleksandry Płaszczewskiej. Od 2013 roku uczy się pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Jest laureatem m. in.: XII Międzynarodowego Konkursu F. Chopina w Narvii w Estonii (wyróżnienie w 2018), XIV Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (I miejsce oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego w 2018), XX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (III nagroda w 2018), II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. W. Kędry w Łodzi (I nagroda oraz Nagroda Specjalna Kierownika Katedry Fortepianu AM w Łodzi za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina w 2018), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Broumowska Klavesa” w Broumov w Czechach (I miejsce w 2017, I miejsce i Nagroda Specjalna za wykonanie Mazurka Fryderyka Chopina w 2015), Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Szafarni w 2017 (I nagroda, Nagroda Fundacji im. G. Ferenczy`ego w Budapeszcie za najlepsze wykonanie mazurka oraz koncert na Węgrzech, a także Nagroda NIFC – koncert w Żelazowej Woli), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. T. Szeligowskiego w Poznaniu (II miejsce w 2016), V Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów w Rydze (I miejsce i nagroda specjalna dla najbardziej obiecującego uczestnika konkursu w 2016), Regionalnych Przesłuchań CEA Duetów Fortepianowych w Gdańsku (najwyższa punktacja w 2016), 48. Międzynarodowego Konkursu „Virtuosi per Musica di Pianoforte” w Usti nad Łabą w 2015 (I miejsce i nagroda specjalna senatora Parlamentu Czeskiej Republiki za interpretację utworu Chopina „Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66). Piotr koncertował m. in. w Żelazowej Woli, Gdańsku, Szczecinku, Starogardzie Gdańskim, Kościerzynie, Sopocie oraz – jako laureat nagród specjalnych – w Hiszpanii (Logrono i Pamplona), na Łotwie (Ryga), w Czechach (Praga), jak również na Węgrzech (Budapeszt). W roku szkolnym 2017/18 otrzymał Stypendium oraz Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego. Pod opieką Funduszu był w latach 2015-2016 i jest ponownie od 2017. W programie: Bach, Beethoven, Brun, Chopin, Mendelssohn, Pasieczny, Popp, Pujol, Quants, Weiss

Serdecznie zapraszamy

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) założona w 1981 roku. Jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy i studentów. Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji. Przez Program Pomocy Wybitnie Zdolnym przeszło do tej pory kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków – dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści. Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury, a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą. Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Corocznie stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizuje dla nich około 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej pomocy to indywidualne stypendia celowe. W roku szkolnym 2017/2018 przyznano 539 rocznych nominacji stypendialnych. Otrzymują je uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych z całego kraju, pochodzący z różnych środowisk, w tym – bardzo wiele dzieci mieszkających na wsi i w małych miejscowościach.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.