...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 17 grudnia 2016, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ sortorder=”58,57,60,59″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

  • 13-letnia wiolonczelistka Zofia Magdalena Sikora z Warszawy. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Anny Skibińskiej–Haponiuk. Laureatka m. in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (I miejsce w 2016, 2014 i 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej (Grand Prix i I miejsce w 2015), Sochaczewskiego Konkursu Młodego Wiolonczelisty (I miejsce w 2013). Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

 

  • 13-letnia pianistka Julianna Róża Wira z Wrocławia. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Katarzyny Kluczewskiej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Młodzi Wirtuozi” w Sanoku (tytuł „Złotego Wirtuoza” w 2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (II miejsce, nagroda główna oraz nagroda specjalna w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Legnicy (II miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Wieliczce (I miejsce w 2016), Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Citta di Barletta” (nagroda Primo Premio Absoluto w 2015). Za osiągnięcia muzyczne została dwukrotnie nagrodzona w ramach programu „Stypendium Artystyczne Prezydenta Wrocławia”. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

 

  • 16-letnia gitarzystka Anna Maria Łucka z Malczyc. Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w klasie prof. Arkadiusza Stachowskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Legnicy. Tegoroczna laureatka m. in.: Dolnośląskiego Konkursu Gitarowego w Kłodzku, Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego Szkół Muzycznych I i II stopnia w Wadowicach (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary Klasycznej im. Aleksandra Tansmana (I miejsce), IV Festiwalu Gitarowego w Witowicach (II miejsce). Stypendystka programu „zDolny Śląsk” Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

 

  • 16-letni klarnecista Szymon Emil Parulski z Miszewka Strzałkowskiego. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie prof. Jacka Grochockiego. Laureat m. in.: Concorso Internazionale Premio Citta’ di Padova we Włoszech (I miejsce w 2015), Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (I miejsce w 2015), IX International Clarinet Competition „Severio Mercadante” w Noci (I miejsce w 2013), II Benelux Clarinet Competition w Ghent (I miejsce w 2014). Uczestniczył w najważniejszych spotkaniach i konkursach klarnetowych odbywających się w Polsce korzystając z wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych muzyków m.in. Shirley Brill, Sharon Kam, Florenta Heau, Gabora Vargi, Jonathana Cohlera. W 2015 r. uzyskał Stypendium Artystyczne im. Franciszka Wybrańczyka. Czterokrotnie został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia artystyczne. Pod opieką Funduszu jest od 2011 roku.

 

W programie: Bach, Danzi, Garcia, Glinka, Kovács, Mozart, Sammartini, Waghalter

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

 

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, plastycznych i baletowych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.