...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 29 kwietnia 2017, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”20″ sortorder=”150,151,148,149″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”400″ thumbnail_height=”400″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

11-letnia skrzypaczka Zofia Olesik z Katowic. Uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Katowicach w klasie mgr Urszuli Szygulskiej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Pro Bohemia” w Ostrawie (I nagroda w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (I nagroda w 2016), Grudziądzkiego Konkursu Skrzypcowego im. P. Janowskiego (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Skrzypków w Nysie (III nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie (II nagroda w 2015). Zosia ma na swoim koncie koncerty solowe z orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej oraz koncerty organizowane przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki SILESIA. Uczestniczka kursów mistrzowskich i warsztatów skrzypcowych. Zeszłoroczna stypendystka Nagrody Prezydenta Miasta Katowice dla wybitnie uzdolnionych uczniów katowickich szkół muzycznych. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

17-letnia pianistka Maja Babyszka z Bydgoszczy. Uczennica Klasy Talentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i klasie improwizacji jazzowej prof. Karola Szymanowskiego z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku (Złoty Parnas w 2017), Międzynarodowego Konkursu im. A. Skriabina w Paryżu (I miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu im. A. Bertoliniego w Mediolanie (I miejsce w 2015). W repertuarze Mai jest również muzyka klasyczna w jazzowych aranżacjach, standardy jazzowe, muzyka rozrywkowa, przeboje muzyki rozrywkowej na jazzowo oraz muzyka filmowa. W 2015 roku wystąpiła podczas „Recitalu Nad Brdą” – pierwszego w Polsce koncertu w powietrzu w ramach festiwalu „Rzeka Muzyki” w Bydgoszczy. Stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2016), Uniwersytetu „Mount Royal” w Calgary (2015). Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

15-letni wiolonczelista Mateusz Jocz z Gdańska. Uczeń Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie prof. Tadeusza Samerka. Laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II nagroda w 2017), Gdyńskiego Konkursu Kameralistyki Fortepianowe „Fortepian i…” (III nagroda w 2016), Ogólnopolskich Spotkań Młodych Wiolonczelistów w Ełku (I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Muzyków im. Karola Kurpińskiego – Konkursu Polonezów we Włoszakowicach (I miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków w Kownie (II miejsce w 2015). Laureat Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach w 2013. Stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

17-letni flecista Daniel Mieczkowski z Warszawy. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Zeszłoroczny laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego w Bielsku-Białej (III miejsce), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (I miejsce i Nagroda Specjalna NOSPR), Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (III miejsce), 14 Concorso Internazionale Di Esecuzione Musicale “Premio Citta’ Di Padova” (I miejsce). Uczestnik Finału Konkursu Młody Muzyk Roku 2016. Laureat XL Olimpiady Artystycznej w sekcji historia muzyki. Daniel gra również na flecie piccolo i interesuje się dyrygowaniem. Pod opieką Funduszu jest od 2013 roku.

 

Program koncertu:

H. Wieniawski – Legenda op. 17
P. Sarasate – Introdukcja i Tarantella op. 43
Zofia Olesik – skrzypce
Grażyna Sokalska – fortepian

G. Ph. Telemann – Fantazja D-dur nr 7
E. Bozza – Image na flet solo
T. Bielski – Etiuda koncertowa nr 4
Daniel Mieczkowski – flet

J. S. Bach – Preludium z II Suity na wiolonczelę solo d-moll BWV 1008
A. Dvořák – Rondo g-moll op. 94
J. Bruzdowicz – Largo na wiolonczelę i fortepian.
Mateusz Jocz – wiolonczela
Magdalena Darska-Szpakiewicz – fortepian

J. S. Bach – Preludium i Fuga Es-dur nr 7 BWV 852
W. A. Mozart – Sonata a-moll nr 8 KV 310, cz. I Allegro maestoso
F. Poulenc – Trois Pieces, część II Hymne
Maja Babyszka – fortepian    

 

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie