...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 18 marca 2017, godz. 18.00 Pałac na Wyspie

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”15″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”460″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

13-letnia wiolonczelistka Amelia Chmielewska z Radomia.Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie dr. Arkadiusza Dobrowolskiego. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego Jana Vychytila w Pradze (I nagroda w 2017), Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (III nagroda w 2016), XVIII Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego w Malborku(I nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu Talents for Europe w Dolnym Kubinie na Słowacji(I nagroda w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Młody Polski Wiolonczelista w Bochni (I nagroda w 2016). Pod opieką Funduszu jest od 2015 roku.

10-letnia skrzypaczka Maja Cichoń z Żagania.Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Żaganiu w klasie mgr Ireny Zapolskiej. Laureatka m. in.: Żarskich Spotkań Smyczkowych (I miejsce i tytuł najlepszego uczestnika konkursu w 2017),Regionalnego Konkursu Bachowskiego im. S. Hajzera w Zielonej Górze (Grand Prix w 2016),Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz SM I st. we Wrocławiu (I nagroda w 2016),Międzynarodowego Konkursu w Belgradzie (I nagroda w 2016), Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych im. M. Ławrynowicza w Płocku (I nagroda w 2016). Stypendystka Marszałka Województwa Lubuskiego. Po opieką Funduszu jest od 2016 roku.

14-letnia gitarzystka Oliwia Lis z Brzegu.Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie mgr. Dominika Matuszczaka. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Kolędowego Konkursu Gitarowego w Bystrzycy Kłodzkiej (I miejsce solo, II – w zespole w 2017), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Zručnad Sázavou w Czechach (III miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Praguitarra Clasicca 2016 w Pradze (I miejsce oraz nagroda specjalna). Brała udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez Marka Pasiecznego, Roberta Hornę, Ewę Margaretę Cyran, Waldemara Gromolaka, Andrzeja Mokrego, Krzysztofa Pełecha, Tomasza Spalińskiego, Jaremę Klicha, Dariusza Michałowskiego, Ewę Jabłczyńską, Dietmara Ungerank, Piotra Zaleskiego i Marka Zielińskiego.Kilkakrotnie wystąpiła podczas koncertu „Młode talenty Opolszczyzny” odbywającego się corocznie w Filharmonii Opolskiej. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

15-letnia pianistka Lena Michajłów z miejscowości Kobylany w woj. małopolskim.Uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie (I miejsce w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Krakowie (III miejsce w duecie w 2016), Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Warszawie (Grand Prix w duecie i nagroda za najlepszą kompozycję w 2016),Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (II miejsce solo i w duecie w 2016).W 2011 wykonała z orkiestrą Fresco Sonare utwór Akihiro Komori Piano Concertino. Familly of Squirrel, a następnie w 2014 roku Concertino na fortepian i orkiestrę G-dur op. 73 J. N. Hummela (wydane na płycie pt. Fresco Sonare w 2016). W 2015 roku została stypendystką MKiDN, w 2016 –Fundacji Sapere Auso. Pod opieką Funduszu jest od 2016 roku.

W programie m. in.: Accolay, Bach, Chopin, Corelli, Dyens, Mertz, Musorgski, Popper, Rachmaninow,Szałowski

Serdecznie zapraszamy

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.