...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury

Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 8 października 2016, godz. 18.00 Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 Sala Widowiskowa.

Wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Julia Łozowska – 15-letnia pianistka z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Tegoroczna laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (II nagroda, nagroda specjalna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz nagroda specjalna Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie (II nagroda), Turnieju Kameralnego w Bydgoszczy (II nagroda w trio), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (II nagroda oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego w trio), Międzynarodowego Konkursu Pianistów pamięci Very Lotar-Shevchenko w Yekaterinburgu w Rosji (wyróżnienie). Koncertowała m. in. w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Dolnośląskiej, Studio Polskiego Radia, Żelazowej Woli oraz na Zamku Królewskim w Warszawie. W 2016 roku w ramach cyklu „Młode talenty” wystąpiła z recitalem fortepianowym w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a w 2013 roku jako laureatka nagrody Konsula Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, Kraju Basków i La Rioja w XXI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży (Szafarnia, 2013) z recitalem w Pampelunie w Hiszpanii. Wzięła także udział w 1., 6. i 7. edycji Koncertów Urodzinowych z okazji urodzin F. Chopina w Warszawie. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz The Concert Artists’ Promotion Trust. W latach 2012-2014 oraz 2015-2016 została objęta opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Kinga Wojdalska – 17-letnia altowiolistka z Warszawy. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w klasie altówki prof. Stefana Kamasy. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego i Kontrabasowego w Gdańsku (I nagroda w 2016), Wrocławskiego Konkursu Młodych Altowiolistów (II nagroda w 2015), Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (dwie pierwsze nagrody z dwoma różnymi zespołami w 2015), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (II i III nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. M. Karłowicza w Poznaniu (wyróżnienie w 2015). Kinga występowała w wielu prestiżowych salach koncertowych w Polsce i na świecie, takich jak Musikverein w Wiedniu, ONZ w Genewie, ECM Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, filharmonie w Częstochowie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Krakowie, oraz Sale Balowe Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Zamku w Łańcucie. Dodatkowo rozwija swoje umiejętności na warsztatach solowych, kameralnych oraz orkiestrowych. Jako uczestniczka Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO, w latach 2015 oraz w roku bieżącym, jest liderem sekcji altówek. Pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2015 roku.

Kajetan Pałęcki – 11-letni wiolonczelista z Warszawy. Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego przy ZPSM nr 1 w klasie wiolonczeli prof. Ireny Krzymińskiej. Laureat m. in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (I miejsce z wyróżnieniem w 2016 i 2014), Ogólnopolskiego Konkursu „Miniatura Wiolonczelowa” im. L. Szymłowskiego w Warszawie (1 nagrody z wyróżnieniem w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu „Miniatura Wiolonczelowa” w Warszawie (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (wyróżnienie w 2015). Pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2015 roku.

W programie m. in.: Caporale, Chopin, Enescu, Li San, Wieniawski

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

plakat-8-10-2016-08