...
 • PL   EN

Kwalifikacja na wyjazdy zagraniczne

Kwalifikacja na wyjazdy zagraniczne 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Jak co roku Fundusz może zarekomendować kilkoro stypendystów do udziału w odbywających się poza Polską obozach naukowych i konferencjach.

Jest to niepowtarzalna szansa pracy w ciekawych laboratoriach i ośrodkach badawczych, także poznania rówieśników z całego świata i doskonalenia znajomości języka.

 1. Dwa miejsca dla stypendystów Programu z klasy maturalnej na spotkanie London International Youth Science Forum w dniach 25 lipca 8 sierpnia 2018 r.
  Wydarzenie, organizowane od 1959 r. przez Imperial Collage London oraz The Royal Geographical Society, gromadzi każdego roku ponad 500 uczniów i studentów (w wieku 16-21 lat) z 75 krajów, zainteresowanych naukami ścisłymi, technicznymi i przyrodniczymi. W 2017 roku zajęcia i dyskusje zogniskowane będą wokół tematu „Science for the Future”. Wybrani uczestnicy LIYSF mają możliwość prezentacji wyników własnych badań, odwiedzą też centra badawcze w Londynie, Oxford i Cambridge. Szersza informacja na stronie: www.liysf.org.uk/liysf/liysf-2018/
 2. Dwa miejsca dla stypendystów Programu w wieku 17-19 lat o zainteresowaniach matematyczno-fizycznych (szczególnie w zakresie badań przestrzeni kosmicznej) na obozie badawczym European Space Camp w Norweskiej Bazie Rakietowej w Andøya na Lofotach (za kręgiem polarnym) w dniach 9-16 sierpnia 2018 r.
  Program obozu obejmuje eksperymenty techniczne związane z przygotowaniami do wystrzelenia rakiety. Poza warsztatami odbywają się wykłady i zajęcia integracyjne. Uczestnicy ESC pracując w grupach, muszą wykazać się wiedzą, kreatywnością i umiejętnością współpracy. Szersza informacja na stronie: www.spacecamp.no
 3. Dwóch spośród uczestników Programu ma szansę na roczną naukę (w roku szkolnym 2018/2019) w Dulwich College (Londyn), jednej z najlepszych szkół średnich dla chłopców w Wielkiej Brytanii. Jest to z pewnością ogromna szansa na zapoznanie się z innym niż polski systemem edukacji i zdobycie wiedzy oraz praktyki językowej.
  Szersza informacja o szkole na stronie: www.dulwich.org.uk
  Od kandydatów oczekujemy, oprócz bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, także gotowości do sprostania nowym wyzwaniom i wielkiej pracowitości. Ostateczne koszty nauki w Dulwich College zależą od sytuacji materialnej rodziny rekomendowanej osoby/osób.

 

Pełna informacja o ofercie i zasadach kwalifikacji do pobrania:

fundusz.org/wp-content/uploads/2018/02/informacja-o-wyjazdach-zagraniczych-2018.doc

 
ESC 2014
fot. ESC