...
  • PL   EN

Koncert Młodych Muzyków w Zabrzu

Koncert Młodych Muzyków w Zabrzu 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Serdecznie zapraszamy na koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, który organizujemy podczas VIII Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana, Zabrze 2017. 

Koncert odbędzie się w sobotę 5 sierpnia o godz. 16.00 w Łaźni Łańcuszkowej w Sztolni Królowa Luiza, ul. Wolności 408.

Wstęp wolny.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”26″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”420″ thumbnail_height=”300″ thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Wystąpią instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Zuzanna Jargieło, 15-letnia pianistka z Gdańska. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu i kameralistyki dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Piano Talents” w Mediolanie w 2017 i 2016, XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Goerlitz w 2017, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Simone Delber-Fevrier” w Nicei w 2016, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Merci Maestro” w Brukseli w 2016, XXXI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Karela Kunca w Bad Durkheim w 2015. Pod opieką Funduszu jest od 2012 roku.

Karolina Pawul, 19-letnia altowiolistka i skrzypaczka z Umiastowa. Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie altówki Marcelego Szczerka, od października br. Studentka UDK w Berlinie. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. D. Rutkowskiego w Szczecinie w 2017, Przeglądu Altówkowego im. T. Gonera w Krakowie i Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. M. Karłowicza w Poznaniu w 2015. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

Bartosz Czyżewski, 19-letni skrzypek z Jeleniej Góry. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie skrzypiec p. Ludmiły Sołowiewicz, od października br. student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat m. in.: 40. Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego "Młody Paganini" w Legnicy w 2015 i 2014, jak również konkursów w dziedzinie matematyki. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

Antoni Kwiatkowski, 16-letni akordeonista z Warszawy. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Tegoroczny laureat m. in.: Festiwalu Akordeonowego „Harmonia Espressiva” w Sochaczewie, Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Mons w Belgii, Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej, Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Słupcy, Konkursu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. we Wrocławiu. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

W programie: Bacewicz, Bach, Biełoszycki, Chopin, Paganini, Reger

Serdecznie zapraszamy!