...
  • PL   EN

Koncert Absolwentów KFnrD

Koncert Absolwentów KFnrD 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

W piątek 20 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na KONCERT ABSOLWENTÓW PROGRAMU POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach! Wstęp wolny

 


[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Program koncertu:

Część I

Marcin Koziak (fortepian)

Robert Schumann, Sceny dziecięce, op. 15

Aleksandra Kuls (skrzypce) & Marcin Koziak (fortepian)

Georgy Catoire, Elegia, op. 26

Pablo Sarasate, Introdukcja i Tarantella, op. 43

Marta Wryk (mezzosopran)

Antonín Dvořák, Cygańskie melodie, op. 55

przy fortepianie: Krystyna Stojek

PRZERWA:

Wernisaż prac plastycznych podopiecznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:

Alicja Lasota, Petro Martyniuk, Maria Napieralska, Alicja Sobiepańska, Paweł Wołczański

Część II

Aleksandra Kuls (skrzypce)

Krzysztof Penderecki, La Follia

Magdalena Bojanowicz (wiolonczela) & Marcin Koziak (fortepian)

Johannes Brahms, Sonata e-moll, op. 38

 

prowadzenie koncertu: Maria Mach, Dyrektor Biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

 

Zarezerwuj wejściówki:

 

 

Jak dojechać?

Lusławice 250, 32-840 Zakliczyn


Wykonawcy

Magdalena Bojanowicz ukończyła z wyróżnieniem studia II st. na UMFC w Warszawie w 2013 roku, w klasie wiolonczeli prof. Andrzeja Bauera i Bartosza Koziaka. Obecnie kontynuuje swoją edukację na studiach Master Solist na UDK w Berlinie w klasie prof. Jensa Petera Maintza. Zdobyła I nagrodę na 45. Międzynarodowym Konkursie Jeunesses Musicales w Belgradzie (2015), II nagrodę i dwie Nagrody Specjalne – za najlepsze wykonanie utworów Witolda. Lutosławskiego na VIII. Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2011). Zdobyła również 3 nagrodę na I. Międzynarodowym Konkursie Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, II nagrodę na 69. Międzynarodowym Konkursie L. van Beethovena w Hradec, wyróżnienie na 64. Międynarodowym Konkursie „Praska wiosna” w Pradze.
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach m. in. w: Brukseli, Salzburgu, Pineswang, Kronberg, Musicinsel Reihnau, gdzie pracowała pod okiem takich artystów jak Julius Berger, David Geringas, Jens Peter Maintz, Kazimierz Michalik, Phillippe Muller, Arto Noras, Claus Reichardt czy Victoria Yagling. Od 2015 roku jest artystką Thomastik Infeld Vienna. W 2009 roku została laureatką prestiżowego stypendium „Młoda Polska”, które pozwoliło na nagranie płyty Satin z polską muzyką współczesną w duecie z Maciejem Frąckiewiczem. Jako TWOgether Duo zostali laureatami „Paszportów Polityki” „za odwagę, ryzyko i konsekwencję. (…) za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania” oraz zostali nominowani do Fryderyków w 2013 roku. Występowała również m. in.: we Francji, Niemczech, Chorwacji oraz na Białorusi, Litwie i Łotwie. Współtworzy warszawską grupę „Cellonet” prowadzoną przez Andrzeja Bauera.
Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w latach 2001-2008.

Marcin Koziak urodził się w 1989 roku w Krakowie, w rodzinie o muzycznych tradycjach. W wieku dziesięciu lat wygrał swój pierwszy ogólnopolski konkurs pianistyczny, a rok później debiutował z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej. Studiował u prof. Stefana Wojtasa w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz prof. Tamasa Ungara w Texas Chrisitian University w Fort Worth (USA). Jest laureatem licznych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. I nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów (Budapeszt 2006), II nagrody i trzech nagród dodatkowych na VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” (Bydgoszcz 2007), III nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Hastings, Wielka Brytania, 2014); jest również półfinalistą i laureatem trzech nagród pozaregulaminowych XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010).
Mimo młodego wieku, koncerty zaprowadziły go już do 22 krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej; występuje w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Izraelu, USA, Japonii, Chinach, Szwecji, Norwegii, Islandii, Estonii, Rumunii, Chorwacji, Gruzji, na Wyspach Kanaryjskich, Ukrainie i na Węgrzech. W 2016 roku wyjechał na tournée po Stanach Zjednoczonych, podczas którego zagrał 33 koncerty z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Bałtyckiej, wykonując koncerty Beethovena, Chopina oraz Czajkowskiego. Jego koncerty były transmitowane przez japońskie radio Ottava, radio France Musique, Polskie Radio i Telewizję Polską. Posiada w swoim w dorobku dwie płyty z muzyką Fryderyka Chopina. Oprócz solowych recitali oraz koncertów symfonicznych Marcin Koziak ma również przyjemność występować na recitalach kameralnych z Aleksandrą Kuls, a także z Bartoszem Koziakiem oraz Agatą Szymczewską.
Był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w latach 2002-2008.

Aleksandra Kuls, skrzypaczka, ukończyła studia w klasie profesor Kai Danczowskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie w 2015 roku. Zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Jozsefa Szigetiego w Budapeszcie (2012), a także dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2011): nagrodę Wandy Wiłkomirskiej za najlepsze wykonanie kompozycji Karola Szymanowskiego oraz nagrodę Niezależnej Kapituły Krytyków. Występowała jako solistka nie tylko w wielu miastach Polski (m. in.: z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej i Filharmonii Krakowskiej, NOSPR, Orkiestrą Sinfonia Varsovia) ale także w USA, we Włoszech, we Francji, w Hiszpanii (z orkiestrami Real Filharmonia de Galicia oraz Orquesta Sinfónica de Navarra), w Niemczech (z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej), w Brazylii (z Orquestra Sinfonica do Paraná), w Turcji (z Istanbul Devlet Senfoni Orkestrası), na Węgrzech (z Duna Symphony Orchestra), na Ukrainie (z Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej), w Chinach (z China Philharmonic Orchestra).
W ostatnich latach przyznano Aleksandrze Kuls liczne stypendia i nagrody za działalność artystyczną, m.in.: nagrodę „Paszport Polityki” w kategorii muzyka poważna, nagrodę i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011, 2012), stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012), stypendium „Młoda Polska” na realizację debiutanckiej płyty (2013) i inne. W ostatnich latach Aleksandra Kuls nagrała dwie płyty dla firmy DUX (w duecie z Justyną Danczowską oraz z utworami na skrzypce solo), zarejestrowała również Koncert skrzypcowy polskiego kompozytora Ignacego Waghaltera (wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Andresa Mustonena) dla wydawnictwa Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w latach 2008-2010.

Marta Wryk, mezzosopranistka, ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie oraz nowojorską Manhattan School of Music. Na scenie operowej zadebiutowała jako Aglaonice w Orphée Philipa Glassa w Virginia Opera w 2012 roku. W latach 2012-2015 związana była z operą w Kolonii, gdzie występowała w rolach takich jak Cherubin w Weselu Figara, Smeton w Annie Bolenie, Hänsel w Hänsel und Gretel, Oberto w Alcinie, Gianetta w Eliksirze Miłości, Mercédès w Carmen oraz Druga Dama w Czarodziejskim Flecie. Gościnnie występowała m. in. w Operze w Bonn w partii Ascanio w operze Berlioza Benvenuto Cellini, w operze w Wiesbaden w partii Suzuki w Madame Butterfly oraz w Filharmonii Krakowskiej jako Dorabella w koncertowym wykonaniu Cosi fan Tutte z Capellą Cracoviensis. W obecnym sezonie kreuje partie Wellgundy w Złocie Renu, Siegrune w Walkirii oraz Cherubina w Weselu Figara w Hessisches Staatstheater Wiesbaden. Prowadzi również ożywioną działalność koncertową, występowała m. in. w Kölner Philharmonie, Tonhalle Düsseldorfie, Stadthalle Bayreuth, Muziekcentrum w Gandawie, Symphonie Space w Nowym Jorku, Chopin Foundation w Miami oraz w USA na festiwalach w Caramoor i Chautauqua w Stanach Zjednoczonych.
Marta Wryk jest laureatką konkursów Marcelli Sembrich Kochańskiej oraz Career Bridges w Nowym Jorku oraz finalistką konkursu Belvedere z 2014 roku. W 2009 roku zdobyła pierwszą nagrodę oraz dwie nagrody dodatkowe na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we włoskiej Gorizii. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach wokalnych u Helen Donath, Elly Ameling, Ileany Cotrubas, Toma Krause, Diany Soviero i Heleny Łazarskiej. W latach 2008-2012 Marta Wryk studiowała w Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych pod opieką naukową prof. Michała Bristigera. Za swoje osiągnięcia w naukach humanistycznych oraz muzyce została nagrodzona stypendium Ministra Edukacji, Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a także stypendium Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich.
Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w latach 2002-2004.

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.