...
  • PL   EN

Koncert 30 października

Koncert 30 października 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 30 października 2016, godz. 12.00, Sala Koncertowa.plakat-30-10-16-07

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Wśród nich tegoroczni stypendyści:

16-letnia pianistka Katarzyna Gabryś z Krakowa.
Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie mgr Izabeli Grzybek. Tegoroczna laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (II nagroda), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Młodych Pianistów w Broumov w Czechach (III nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Władysława Kędry w Łodzi (II nagroda), Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku (Nagroda „Indywidualność Forum” i „Organista Forum”). Od ubiegłego roku gra w orkiestrze szkolnej „Krakowska Młoda Filharmonia”. Otrzymała stypendium edukacyjne Gminy Wieliczka im. Jana Pawła II i stypendium Powiatu Wielickiego.

15-letni gitarzysta Kacper Dworniczak ze Stęszewa.
Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie mgr. Piotra Kosmowskiego. Laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (Grand Prix, I nagroda solo i w duecie, nagroda kompozytorska i nagroda specjalna w 2014), Konkursu Młodych Gitarzystów w Weimarze (wyróżnienie w 2015), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Krzyżowej (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Rust w Austrii (II nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkursu „Gitarophilia” w Trossingen w Niemczech (I nagroda w 2016), Międzynarodowego Konkuru „Chitarra Ignea” w Żorach (II nagroda w 2016). Stypendysta Stowarzyszenia Przyjaciół Młodego Artysty PUER DOCILIS w Poznaniu, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Laureat Nagrody III stopnia Prezydenta Miasta Poznania za osiągnięcia artystyczne.

oraz absolwenci programu Funduszu, którzy wykonają Trio elegijne Sergiusza Rachmaninowa:

19-letnia pianistka Zuzanna Pietrzak ze Zgierza.
Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. UMFC dr hab. Edwarda Wolanina. Laureatka m. in.: International Music Competition „Grand Prix Virtuoso Paris Debut” w Paryżu (I nagroda oraz Nagroda Specjalna przewodniczącego Jury w 2015), Tarptautinis Konkursas w Druskinikai (Grand Prix w 2014), Concorso Internazionale w Mediolanie (I nagroda w 2014), Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie (II nagroda w 2014). W ramach przygotowań do XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pomiędzy majem a październikiem 2015, koncertowała w wielu salach w Polsce i zagranicą. Wystąpiła m. in. w Żelazowej Woli, siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, w Dusznikach-Zdroju podczas „70 Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego”, w Filharmonii Narodowej, Muzeum Fryderyka Chopina, Bazylice św. Krzyża w Warszawie podczas Festiwalu „Chopin i Jego Europa”. Ponadto wystąpiła z recitalami w polskim pawilonie podczas EXPO 2015 w Mediolanie we Włoszech. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotnie Marszałka Województwa Łódzkiego. W czerwcu 2015 otrzymała honorowy tytuł „Talent Uczniowski” od Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Pod opieką Funduszu była w latach 2011-2015.

20-letnia wiolonczelistka Zofia Ziemkiewicz z Torunia. Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla. Laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (II nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. S. Hajzera w Zielonej Górze (I nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (Grand Prix w 2014). Brała udział w konkursie Młody Muzyk Roku 2014. Pod opieką Funduszu była w latach 2007-2014.
19-letni skrzypek Jakub Michalak ze Skały w woj. małopolskim. Student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Kaji Danczowskiej. Laureat m. in.: Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II nagroda w 2015), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu (wyróżnienie w 2015), Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (II nagroda w 2014). Pod opieką Funduszu był w latach 2014-2015.

W programie m. in.: Bach, Chopin, Kreisler, Locatelli, Pasieczny, Rachmaninow, Tansman

Serdecznie zapraszamy!