...
  • PL   EN

Zdjęcie ilustracyjne

Serock w Waszych domach

Serock w Waszych domach 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Niestety, musimy odwołać stacjonarną wersję obozu w Serocku. Taką decyzję podjął Zarząd Funduszu. Do końca robiliśmy wszystko, żeby móc obóz przeprowadzić, mimo że mieliśmy świadomość ryzyka jakie się  z tym wiąże. Liczyliśmy na to, że sytuacja epidemiczna w drugie połowie lipca będzie już dużo bardziej stabilna i tym samym zagrożenie mniejsze. Tak się jednak nie stało.

Wciąż liczba nowych przypadków oscyluje wokół 300 dziennie, a co gorsza pojawiają się doniesienia o wzroście zakażeń wśród osób młodszych. Wciąż też duże skupiska ludzi stanowią potencjalne źródło zakażeń. A obóz, jak wiecie, jest duży. Razem z wykładowcami i tutorami to ok. 130 osób. Rozumiemy, że ta decyzja jest dla Was bolesna zwłaszcza, że rozesłaliśmy już zaproszenia i każdy z Was cieszył się na wyjazd. My też bardzo na to liczyliśmy i do końca działaliśmy tak, jakby obóz miał się odbyć.

Przyjęliśmy jednak decyzję Zarządu ze zrozumieniem. Nawet najwspanialsza wspólna zabawa i praca nie mogą odbywać się kosztem zdrowia Waszego i Waszych bliskich. Zwykle organizując obozy i warsztaty podejmujemy ryzyko – w tak dużym gronie pomysłowych osób zawsze coś się może wydarzyć i czasem się wydarza – ale tym razem to ryzyko jest za duże.

Moglibyśmy próbować robić obóz dla mniejszej liczby uczestników, a także przeorganizować go tak, żeby w jak największym stopniu dostosować się do wytycznych GIS – chodzi przede wszystkim o stały skład poszczególnych grup zajęciowych. Doszliśmy jednak do wniosku, że nawet wtedy nie możemy zapewnić Wam bezpieczeństwa w 100%, a z drugiej strony tak ograniczony i zmieniony obóz straciłby wiele ze swojej wyjątkowości i po prostu nie byłby tym obozem w Serocku, jaki znamy i za jakim tęsknimy.

Co więc proponujemy w zamian? Chcemy Was jednak zabrać z normalnej rzeczywistości na 9 dni. Nie będzie to prawdziwy Serock, ale prawie Serock, Serock w Waszych domach.

Proponujemy Wam  „normalny” cykl obozowych zajęć i spędzenie zdalnie w towarzystwie tutorów i wykładowców 9 dni między 6 a 14 sierpnia – oczywiście z przerwą na rekreację. Właściwie cały program obozu mamy gotowy. Tutorzy przygotowali warsztaty i zajęcia ogólnorozwojowe. Nie chcemy z nimi czekać do przyszłego roku i dlatego będziemy próbowali dać Wam to wszystko przez sieć.

Wiemy, że to zaledwie namiastka, ale zrobimy wszystko – w Wy na pewno też – żeby to jednak były wyjątkowe i ważne dni, chociaż każdy z Was spędzi je w domu. Będziemy się też bardzo starali, żeby jak najwięcej ocalić z serockowej atmosfery. Na pewno uda się zrealizować turniej chińczyka, a może nawet koncert no i całą masę mniej lub bardziej oficjalnych spotkań i rozmów. Szykujcie komputery i jakieś w miarę spokojne miejsce w domu i nie martwcie się za bardzo. Po prostu będzie trochę trudniej, ale na pewno damy radę zrobić razem coś pięknego.

Program obozu, materiały na zajęcia i konkretne wskazówki dotyczące zapisów i udziału w poszczególnych spotkaniach, będziemy sukcesywnie umieszczać w bazie. Na niektóre zajęcia będziemy Wam wysyłać pocztą różne niezbędne akcesoria. Upewnijcie się więc, czy Wasze adresy w bazie są poprawne.