...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie 25 lutego 2024, godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie 25 lutego 2024, godz. 12.00 2500 1661 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 25 lutego 2024 r., godz. 12.00, Sala Koncertowa Muzeum Zamek Królewski.

Zapraszamy  na  kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi. Projekt  realizowany jest przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:  https://youtube.com/live/feEyJ6udf2k?feature=share

W programie:
Debussy, Gaubert, Jongen, Larsson, Majkusiak, Malykh, Mercadante, Popper, Twardowski

Wystąpią:
Mateusz Gębski – wiolonczela, Jolanta Adamska – fortepian; Zofia Mroziuk – flet, Agnieszka Kopacka – Aleksandrowicz – fortepian; Tymon Okolus – puzon, Małgorzata Pieniążek – fortepian; Franciszek Staniak – akordeon.
Prowadzenie koncertu Michał Szymański.

Mateusz Gębski
Zofia Mroziuk
Tymon Okolus
Franciszek Staniak

Mateusz Gębski – 17 letni wiolonczelista z Warszawy. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku lat sześciu w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie w klasie pani Ewy Groblewskiej. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Piotra Hausenplasa i prof. Stanisława Firleja. Swoje umiejętności wiolonczelista pogłębiał podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznychw Łańcucie, Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach oraz StreichAkademie in Goch (Niemcy) pod kierunkiem znamienitych profesorów: Stanisława Firleja, Gottharda Poppa. Mateusz jest laureatem kilku konkursów wiolonczelowych: w Bydgoszczy, Warszawie i Elblagu. Mimo młodego wieku miał zaszczyt występować w tak prestiżowych miejscach jak: Sala Balowa Zamku w Łańcucie, Studio PR „S 1”, Sala Koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Sala Zamku Królewskiego w Warszawie, Europejskie Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiegow Lusławicach oraz KulturZentrum Kastell Goch w Niemczech. Gra na instrumencie polskiego lutnika Wojciecha Topy z 2020 r.
Stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2023 roku.

Zofia Mroziuk – 16-letnia flecistka, uczennica Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr.3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie fletu Anity Kander-Marchewki. Zofia jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jej najważniejszych osiągnięć należą m.in.: 2. miejsce w 7. Międzynarodowym Konkursie na flet solo „Il flauto ricercato” w Łodzi, 2. miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Bielsku-Białej, 1. miejsce w 21. konkursie Pro Bohemia w Ostrawie, a także znalezienie się wśród finalistów VI Międzynarodowego  Konkursu Fletowego w Jastrzębiu Zdroju. Uczestniczyła w wielu kursach, podczas których pracowała pod kierunkiem m.in.: Ulli Millman, Antoniego Wierzbińskiego, Marii Peradzyńskiej, Seweryna Zapłatyńskiego. Występowała m.in. w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej, sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Zamku Królewskim w Warszawie. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2023 roku.

Tymon Okolus – 16-letni puzonista z Bielska-Białej.
Naukę rozpoczął w wieku 6 lat. Głównie kształcił się pod kierunkiem dr hab. Tomasza Stolarczyka. Obecnie uczy się u prof. Zdzisława Stolarczyka.
Tymon jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego najważniejszych osiągnięć ostatniego czasu należą: 1. miejsce w XLII Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, Grand Prix w X Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka w Krakowie, Grand Prix w XVII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu. Poza tzw. muzyką klasyczną interesuje się zarówno w praktyce jak i w teorii muzyka jazzową. Od 2022 roku jest stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Franciszek Staniak – 18 letni akordeonista z Lublina.
Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Mzuycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak. Franciszek jest laureatem wielu konkursów organizowanych w m. in. w Stanach Zjednoczonych, Łotwie i Polsce.
Od 2023 roku jest stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.


Młodym wykonawcom towarzyszyć będą pianistki kameralistki związane z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Jolanta Adamska, Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz, Małgorzata Pieniążek.

Partnerzy:

Zamek Królewski w Warszawie