• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie 19 stycznia 2025 r., godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie 19 stycznia 2025 r., godz. 12.00 2100 620 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 19 stycznia 2025 r., godz. 12.00, Sala Koncertowa Muzeum Zamek Królewski.

Zapraszamy na pierwszy w 2025 roku koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi, projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie, Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.
Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum.

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Giovanni Bottesini, Fryderyk Chopin, Gabriel Fauré, Albin Frehs,  Stefan Poradowski, Johann Sperger, Henri Vieuxtemps.

Prowadzenie koncertu: Michał Szymański

Wystąpią:
Antoni Chmiel – waltornia,
Tomasz Chmiel – fortepian; Michał Moiraliotis –altówka, Justyna Stećko-Grzegorzewska – fortepian; Joachim Okarmus – fortepian; Wiktor Paśnikowki – kontrabas, Tomasz Bielski – fortepian.

Antoni Chmiel
Michał Moiraliotis
Joachim Okarmus
Wiktor Paśnikowski

Antoni Chmiel – 15-letni waltornista z Krakowa, uczeń POSM im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Dziewiąty rok gra na waltorni w klasie prof. Adama Kozłowskiego. Od dłuższego czasu interesuje się kompozycją, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki symfonicznej, elektronicznej i jazzu. Bierze udział w warsztatach jazzowych i waltorniowych. Od roku uczy się grać na trąbce. Poza muzyką interesuje się dubbingiem. W Programie ZDOLNI Funduszu jest od 2024 roku.

Michał Moiraliotis – 18-letni altowiolista greckiego pochodzenia, uczeń ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie Marcelego Szczerka. Edukację muzyczną rozpoczynał w klasie skrzypiec Magdaleny Specjał-Barbachowskiej. Swoje umiejętności gry na altówce pogłębia na kursach u prof. Katarzyny Budnik. Jest laureatem wielu konkursów m.in. Konkursu Altówkowego w Żywcu (Grand Prix), V Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego i Kontrabasowego w Gdańsku (I nagroda), Konkursu Altówkowego Centrum Edukacji Artystycznej w Koszalinie (I nagroda). Koncertuje w Polsce oraz za granicą, występował z takimi artystami jak Justyna Reczeniedi, Radosław Sobczak czy Piotr Żukowski. W roku 2024 otrzymał stypendium Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024. W programie ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2024 roku.

Joachim Okarmus –17-letni pianista, uczeń Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie, w klasie mgr Marii Wosiek Edukację rozpoczął w wieku sześciu lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie, w klasie fortepianu dr. Bartłomieja Mełgesa. Jest laureatem konkursów, a do jego ostatnich osiągnięć nalezą: I miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej (2024, Kraków), III miejsce w 7th Young Livorno Piano Competition – Premio Enrico Galletta (2023, Livorno), I miejsce w Orbetello Piano Competition Junior (2024, Orbetello), III miejsce w II International Piano Competition Gonzalo Soriano (2024, Alicante), I miejsce w 10th International Piano Competition „Ischia” (2023, Lacco Ameno), III miejsce w międzynarodowym konkursie „Broumovská klávesa” (2023, Broumov), III miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka polska i nie tylko…” (2024, Gorzów Wielkopolski), wyróżnienie na VII Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie (2023, Turzno).Joachim Okarmus brał udział w kursach i lekcjach u wybitnych pedagogów, w tym u Andrzeja Jasińskiego, Wojciecha Świtały, Piotra Banasika, Zbigniewa Raubo, Carla Palesego, Philippe Giusiano i Marka Szlezera. Koncertował w Polsce i za granicą (m.in. Filharmonia Krakowska, Łazienki Królewskie w Warszawie, Florianka − Aula Akademii Muzycznej w Krakowie, Filharmonia Gorzowska, Bank Austria Salon im alten Rathaus). Jest stypendystą Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji, Stypendium Ministra Edukacji (2024), Stypendium Rotariańskiego, Stypendium Powiatu Krakowskiego (2023 i 2024) oraz od 2022 roku stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Wiktor Paśnikowki – 16-letni kontrabasista pochodzący z Lublina, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, w klasie Dariusza Waćkowskiego. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów, stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Kultury. Uczestnik rozmaitych kursów i warsztatów o charakterze solowym jak i orkiestrowym, koncertujący w Polsce i kilkukrotnie za granicą, biorący udział w lokalnych inicjatywach i projektach. W swym repertuarze szczególną uwagę poświęca dziełom z przełomu baroku i klasycyzmu, dbając o historyczny charakter swoich wykonań. Wiktor chętnie wykonuje muzykę XX- wieczną i współczesną, miał przyjemność uczestniczyć w kilku prawykonaniach kompozytorów muzyki współczesnej. W wolnym czasie aktywny harcerz i amator fotografii. Wiktor w Programie ZDOLNI jest od 2024 roku.

Młodym wykonawcom towarzyszyć będą pianiści kameraliści: Justyna Stećko-Grzegorzewska, Tomasz Chmiel, Tomasz Bielski.

Zamek Królewski w Warszawie

Back to top