• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie 15 września 2024, godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie 15 września 2024, godz. 12.00 5000 3321 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 15 września 2024 r., godz. 12.00, Sala Koncertowa Muzeum Zamek Królewski.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi, projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.
Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum.

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Arno Babadjanyan Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Gabriel Fauré, Cecil Forsyth, Ignacy Paderewski, David Popper, Pablo Sarasate.
Prowadzenie koncertu: Michał Szymański

Wystąpią:
Amanda Adamczyk – altówka,
Ewa Ossowska – fortepian; Aleksandra Dzieża– fortepian; Wiktor Krzemionka – wiolonczela, Maria Sterczyńska – fortepian; Michalina Reksa– skrzypce, Jolanta Adamska – fortepian; Trio: Michał Skibiński– skrzypce, Ignacy Jurek – wiolonczela, Joanna Galik – fortepian.

Amand Adamczyk
Aleksandra Dzieża
Wiktor Krzemionka
Michalina Reksa

Amanda Adamczyk –19-letnia altowiolistka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mariana Sawy w Warszawie. W tym rok rozpoczyna studia w klasie Katarzyny Budnik na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w klasie Lecha Uszyńskiego w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Uczestniczka wielu konkursów i wydarzeń muzycznych. Poza występami solowymi chętnie gra także w zespołach kameralnych i orkiestrach. W tegorocznej edycji Orchestra4Young pod batutą Adama Sztaby w Filharmonii Pomorskiej była liderką sekcji altówek. Była również najmłodszą uczestniczką warsztatów orkiestrowych International Lutosławski Youth Orchestra. Jako stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci wystąpiła w kwintecie fortepianowym Juliusza Zarębskiego podczas koncertu w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Stypendystką Programu ZDOLNI jest od 2023 r.

Aleksandra Dzieża – 13-letnia pianistka, uczennica PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach, w klasie Soni Grychtoł Mastalerz. Aleksandra jest trzykrotną laureatką nagrody Prezydenta Miasta Katowice, stypendystką Dyrektora CEA i Fundacji na Rzecz Dzieci. Koncertowała z orkiestrami takimi jak: Kameralna Orkiestrą Narodową z Warszawy, Lwowska Orkiestra Kameralna i Paderewski Symphony Orchestra. Jest laureatka konkursów, zdobyła m. in. 2 miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Moniki Sikorskiej – Wojtacha w Wieliczce, 3 miejsce w IV Warmińskim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci i Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim, 1 miesjce i nagrodę specjalną w III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu, 2 miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie. Uczestniczyła w dwóch trasach koncertowych Fundacji Pianistyki Polskiej.  Uczestniczka kursów, podcas których pracowała pod kierunkiem takich profesorów jak: A. Jasiński, J. Ławrynowicz-Just, W. Świtała, Z. Raubo, K. Radziwonowicz, B. Bilińska, A. Tatarski, czy A. Gadijev. Stypendystką Programu ZDOLNI jest od 2023 r.

Wiktor Krzemionka – 15-letni wiolonczelista, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Z. Brzewskiego w Warszawie, w klasie prof. Piotra Hausenplasta. Edukacje muzyczną rozpoczynał w klasie pani Danuty Stradowskiej w OSM i St. Moniuszki w Warszawie. Jest laureatem konkurów: I miejsca w VIII Ogólnopolskim Konkursie Miniatura wiolonczelowa im. Leona Szymłowskiego, II miejsca w konkursie Celolove w Krakowie oraz II miejsca w XXVI Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Warszawie, Krynicy Zdroju, w Nowym Sączu, w trakcie których szlifował swoje umiejętności instrumentalne. Stypendystą Program ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2023 r.

Michalina Reksa– 15 letnia skrzypaczka, uczennica OSM II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie, w klasie prof. Janusza Wawrowskiego. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a do ostatnich jej osiągnięć nalezą. I miejsce – II Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy – Kraków (2024), II miejsce – X Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści – Stalowa Wola (2024), I miejsce – X Międzynarodowe Spotkania Młodych Skrzypków im. Prof. M. Ławrynowicza – Płock (2024). Uczestniczka kursów i warsztatów muzycznych, gdzie uczyła się pod kierunkiem takich profesorów jak: M Baranowski, A. Szymczewska, J. Romanowski, A. Gutowska, D. Obijalska, K. Dragan, K.  Gidaszewska, E. Kowar – Mikołajczyk, M. Derewecki, A. Marucha. Niejednokrotnie wystąpiła na Sali Balowej w Łańcucie oraz na Zamku Królewskim w Warszawie, we wrześniu 2023 roku wystąpiła na 12 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyczne Przestrzenie w Koninie, była uczestniczką i jednym z koncertmistrzów Lusławickiej Orkiestry Talentów w Europejskim Centrum Muzycznym Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Michalina jest Stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz od 2023 r. Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Młodym wykonawcom towarzyszyć będą pianistki kameralistki związane z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Jolanta Adamska, Ewa Ossowska, Maria Sterczyńska.

Trio w składzie Michał Skibiński– skrzypce, Ignacy Jurek – wiolonczela, Joanna Galik– fortepian, powstało w ramach projektu Kameralna Filharmonia Funduszu, a jego uczestnikami są stypendyści Funduszu, uczniowie z różnych szkół muzycznych w Polsce. Michał Skibiński – 19-letni skrzypek jest tegorocznym absolwentem OSM I i II st. im Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec Elżbiety Puchalskiej, Ignacy Jurek – uczy się w klasie wiolonczeli Mateusza Szmyta w OSM II st. im. Z. Brzewskiego, w Warszawie, a Joanna Galik jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu dr hab. Michała Szczepańskiego. Członkowie zespołu są laureatami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizując swoją drogę muzyczną – poza solowymi prezentacjami – z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych.

Michał Skibiński
Ignacy Jurek
Joanna Galik
Zamek Królewski w Warszawie
Back to top