...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, niedziela 21 kwietnia 2024 r. godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, niedziela 21 kwietnia 2024 r. godz. 12.00 2500 1661 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 21 kwietnia 2024 r., godz. 12.00, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.

Zapraszamy  na  kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi  projekt  realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi  i absolwentami Funduszu.

Bilety  do nabycia  bezpośrednio przed koncertem w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym (płatność gotówką). Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:
https://youtube.com/live/ruJpbzfK2kU?feature=share

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Heinrich Albert, Ludwig van Beethoven, Max Bruch, Stanisław Mroński, Niccolò Paganini, Jakub Polak, Domenico Scarlatti, Gary Schoker, Franz Schubert, Mark Summer, Francisco Tarrega, Eugène Ysaÿe

Wystąpią:
Natalia Dragan – skrzypce,
Wiktor Szymajda – fortepian; Anna Dyyak– wiolonczela, Jolanta Adamska – fortepian, Sebastian Nawara –gitara, Aleksander Rotkiewicz – fortepian; Trio: Klaudia Gendek – flet, Martyna Kruk – flet, Maksymilan Manicki – fortepian.
Prowadzenie koncertu Michał Szymański.

Natalia Dragan
Anna Dyyak
Sebastian Nawara
Aleksander Rotkiewicz
Martyna Kruk
Klaudia Gendek
Maksymilian Manicki

Natalia Dragan 15-letnia skrzypaczka, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w klasie Alicji Dragan. Jest zdobywczynią Grand Prix i głównych nagród na 60 konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Belgii, Francji, USA, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Czechach, Portugalii, Hong Kongu oraz Polsce. Dorobek artystyczny obejmuje również występy z orkiestrami. Zadebiutowała z orkiestrą w wieku 6 lat. Natalia zagrała z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji. Natalia grała w wielu prestiżowych salach, m.in. Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Sudeckiej, Złotej Sali i Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienkach Królewskich, Pałacu w Wilanowie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Sali Balowej Zamku Książ, Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy, Muzeum Miedzi w Legnicy, Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym i Pałacu w Krzyżowej, Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Natalia Dragan należy do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Rafał Brzoska Foundation oraz Fundacji Santander.

Anna Dyyak – 17 letnia wiolonczelistka z Krakowa, uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie dr hab. Natalii Kurzac-Kotuli. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat siedmiu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie w klasie mg Krzysztofa Wójtowicza. Ania jest  laureatką nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach wiolonczelowych, między innymi w Kubinie Dolnym, Pradze, Bochni, Sochaczewie czy Bydgoszczy. Swoje umiejętności pogłębiała podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach oraz International Master Classes in Dolny Kubin (Słowacja) pod kierunkiem znamienitych profesorów: Stanisława Firleja, Piotra Hausenplasa i Kazimierza Michalika. Stypendystką Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2021 roku.

Sebastian Nawara – 15-letni gitarzysta z Suchej Beskidzkiej, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu w klasie Adriana Furmankiewicza. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w oddziale w Rabce Zdroju (województwo małopolskie). Na początku jego nauczycielami byli mgr Daniel Czosnek, mgr Jadwiga Wołek, mgr Marek Kening. Sebastian jest laureatem konkursów, a do jego ostatnich osiągnięć należą w 2023 roku: III miejsce – III Nadmorski Festiwal Gitarowy „Martinez” w Gdyni, Grand Prix – II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Cicadis” w Częstochowie, I miejsce – I Międzynarodowy Konkurs „Mistrz Miniatury” w Poznaniu, a w 2022 r. III miejsce – VIII Orawskie Dni Gitary Klasycznej w Jabłonce, II miejsce – III Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Wadowicach. Sebastian bierze udział w licznych koncertach organizowanych przez szkołę w Nowym Targu oraz innych wydarzeniach artystycznych na terenie powiatu nowotarskiego. 13 maja 2022 r. jako jeden z najbardziej wyróżniających się uczniów szkoły wziął udział w koncercie „Dzieci Dzieciom” w Filharmonii Krakowskiej. 28 listopada 2023 występował podczas inauguracji działalności Sceny „Witkacy-Atelier” w Zakopanem. Jest stypendystąMałopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji, oraz od 2023 roku Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Programu ZDOLNI.

Aleksander Rotkiewicz – 14-letni pianista, uczeń ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Mariusza Tytmana. Laureat ogólnopolskich konkursów pianistycznych, w tym zdobywca drugiej nagrody w konkursie im. H. Czerny-Stefańskiej w Płocku (2022), pierwszego miejsca w konkursie Mistrz Klawiatury (2019), pierwszego miejsca na Festiwalu pianistycznym im. A. Szeluty w Słupcy (2023) oraz pierwszego miejsca w konkursie w Sosnowcu (2024). Jest zwycięzcą konkursu im. Dame Ruth Railton dla najlepszego instrumentalisty w swojej szkole muzycznej I stopnia (2022). Aleksander poza muzyką rozwija swoje uzdolnienia matematyczne. Jest laureatem konkursów matematycznych, w tym pierwszej nagrody Olimpiady Matematycznej Juniorów w klasach siódmej i ósmej. Od 2023 roku jest uczestnikiem Programu ZDOLNI KFnrD.

Trio w składzie Martyna Kruk – flet; Klaudia Gendek – flet; Maksymilian Manicki – fortepian, powstało w ramach projektu Kameralna Filharmonia Funduszu a jego uczestnikami są stypendyści funduszu, uczniowie z różnych szkół muzycznych w Polsce. Martyna Kruk – 15-letnia flecistka jest uczennicą Justyny Pikulskiej w POSM I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, Klaudia Gendek – uczy się w klasie fletu Moniki Kaczkowskiej-Simlot w PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach, a Maksymilian Manicki – 15-letni pianista- uczeń Małgorzata Gambrych w ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Członkowie zespołu są laureatami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Realizując swoją drogę muzyczną poza solowymi prezentacjami z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych.

Młodym wykonawcom będą towarzyszyć pianiści kameraliści Jolanta Adamska i Wiktor Szymajda.

Współorganizator:

Partner: