Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 21 kwietnia 2024 r., godz. 12.00, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi i absolwentami Funduszu.
Bilety do nabycia bezpośrednio przed koncertem w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym (płatność gotówką). Równocześnie koncert będzie można obejrzeć w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:
https://youtube.com/live/ruJpbzfK2kU?feature=share
Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Heinrich Albert, Ludwig van Beethoven, Max Bruch, Stanisław Mroński, Niccolò Paganini, Jakub Polak, Domenico Scarlatti, Gary Schoker, Franz Schubert, Mark Summer, Francisco Tarrega, Eugène Ysaÿe
Wystąpią:
Natalia Dragan – skrzypce, Wiktor Szymajda – fortepian; Anna Dyyak– wiolonczela, Jolanta Adamska – fortepian, Sebastian Nawara –gitara, Aleksander Rotkiewicz – fortepian; Trio: Klaudia Gendek – flet, Martyna Kruk – flet, Maksymilan Manicki – fortepian.
Prowadzenie koncertu Michał Szymański.
Natalia Dragan –15-letnia skrzypaczka, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w klasie Alicji Dragan. Jest zdobywczynią Grand Prix i głównych nagród na 60 konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Belgii, Francji, USA, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Czechach, Portugalii, Hong Kongu oraz Polsce. Dorobek artystyczny obejmuje również występy z orkiestrami. Zadebiutowała z orkiestrą w wieku 6 lat. Natalia zagrała z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji. Natalia grała w wielu prestiżowych salach, m.in. Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Sudeckiej, Złotej Sali i Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienkach Królewskich, Pałacu w Wilanowie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Sali Balowej Zamku Książ, Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy, Muzeum Miedzi w Legnicy, Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym i Pałacu w Krzyżowej, Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Natalia Dragan należy do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Rafał Brzoska Foundation oraz Fundacji Santander.
Anna Dyyak – 17 letnia wiolonczelistka z Krakowa, uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie dr hab. Natalii Kurzac-Kotuli. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat siedmiu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie w klasie mg Krzysztofa Wójtowicza. Ania jest laureatką nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach wiolonczelowych, między innymi w Kubinie Dolnym, Pradze, Bochni, Sochaczewie czy Bydgoszczy. Swoje umiejętności pogłębiała podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach oraz International Master Classes in Dolny Kubin (Słowacja) pod kierunkiem znamienitych profesorów: Stanisława Firleja, Piotra Hausenplasa i Kazimierza Michalika. Stypendystką Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2021 roku.
Sebastian Nawara – 15-letni gitarzysta z Suchej Beskidzkiej, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu w klasie Adriana Furmankiewicza. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w oddziale w Rabce Zdroju (województwo małopolskie). Na początku jego nauczycielami byli mgr Daniel Czosnek, mgr Jadwiga Wołek, mgr Marek Kening. Sebastian jest laureatem konkursów, a do jego ostatnich osiągnięć należą w 2023 roku: III miejsce – III Nadmorski Festiwal Gitarowy „Martinez” w Gdyni, Grand Prix – II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Cicadis” w Częstochowie, I miejsce – I Międzynarodowy Konkurs „Mistrz Miniatury” w Poznaniu, a w 2022 r. III miejsce – VIII Orawskie Dni Gitary Klasycznej w Jabłonce, II miejsce – III Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Wadowicach. Sebastian bierze udział w licznych koncertach organizowanych przez szkołę w Nowym Targu oraz innych wydarzeniach artystycznych na terenie powiatu nowotarskiego. 13 maja 2022 r. jako jeden z najbardziej wyróżniających się uczniów szkoły wziął udział w koncercie „Dzieci Dzieciom” w Filharmonii Krakowskiej. 28 listopada 2023 występował podczas inauguracji działalności Sceny „Witkacy-Atelier” w Zakopanem. Jest stypendystąMałopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji, oraz od 2023 roku Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Programu ZDOLNI.
Aleksander Rotkiewicz – 14-letni pianista, uczeń ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Mariusza Tytmana. Laureat ogólnopolskich konkursów pianistycznych, w tym zdobywca drugiej nagrody w konkursie im. H. Czerny-Stefańskiej w Płocku (2022), pierwszego miejsca w konkursie Mistrz Klawiatury (2019), pierwszego miejsca na Festiwalu pianistycznym im. A. Szeluty w Słupcy (2023) oraz pierwszego miejsca w konkursie w Sosnowcu (2024). Jest zwycięzcą konkursu im. Dame Ruth Railton dla najlepszego instrumentalisty w swojej szkole muzycznej I stopnia (2022). Aleksander poza muzyką rozwija swoje uzdolnienia matematyczne. Jest laureatem konkursów matematycznych, w tym pierwszej nagrody Olimpiady Matematycznej Juniorów w klasach siódmej i ósmej. Od 2023 roku jest uczestnikiem Programu ZDOLNI KFnrD.
Trio w składzie Martyna Kruk – flet; Klaudia Gendek – flet; Maksymilian Manicki – fortepian, powstało w ramach projektu Kameralna Filharmonia Funduszu a jego uczestnikami są stypendyści funduszu, uczniowie z różnych szkół muzycznych w Polsce. Martyna Kruk – 15-letnia flecistka jest uczennicą Justyny Pikulskiej w POSM I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, Klaudia Gendek – uczy się w klasie fletu Moniki Kaczkowskiej-Simlot w PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach, a Maksymilian Manicki – 15-letni pianista- uczeń Małgorzata Gambrych w ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Członkowie zespołu są laureatami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Realizując swoją drogę muzyczną poza solowymi prezentacjami z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych.
Młodym wykonawcom będą towarzyszyć pianiści kameraliści Jolanta Adamska i Wiktor Szymajda.
Współorganizator:
Partner: