...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, niedziela 17 września 2023 r. godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, niedziela 17 września 2023 r. godz. 12.00 5000 3321 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 17 września 2023 r., godz. 12.00, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.

Zapraszamy na  pierwszy po przerwie wakacyjnej koncert realizowany we współpracy z Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.

Bilety można  nabyć przed koncertem w WTM. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtube.com/live/-X2Qr-FG_lw?feature=share

W programie:
Bach Bozza Françaix Krzanowski Mercadante Morel Pipó Rodrígo Sibelius Wieniawski Zarębski

Wystąpią:
Mirosław Batalionek – klarnet, Marianna Waszkiewicz – fortepian; Klara Roś – flet, Ireneusz Tondera – fortepian; Martyna Skuza– skrzypce, Dorota Kuryło – fortepian; Jan Szełęga – gitara, Bartłomiej Widełka – akordeon.

Mirosław Batalionek
Klara Roś
Martyna Skuza
Jan Szełęga
Bartłomiej Widełka

Mirosław Batalionek – klarnecista, tegoroczny absolwent ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie Doroty Żołnacz. Od 2011 uczył  się gry na klarnecie w Republikańskim muzycznym gimnazjum przy Białoruskiej państwowej akademii muzycznej w klasie Valerego Mojseyenko. Podczas nauki uczestniczył w koncertach w prestiżowych salach koncertowych Białorusi, w tym jako solista z towarzyszeniem Państwowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Republiki Białoruś, Państwowej Orkiestry Kameralnej oraz Orkiestry Kameralnej Białoruskiej Akademii Muzycznej. W roku 2023 został laureatem wielu konkursów, najważniejsze z nich to: I Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Power Sunrise 2023 (1 miejsce), XVI Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Wrocław 2022 (1 miejsce), Konkurs Muzyczny CEA 2022 (Grand prix), Konkurs Etiud w III Katowickich Dniach Klarnetu (Grand prix), Konkurs Międzynarodowy Dętych Drewnianych Jurjana Andrejsa w Rydze (nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego). Za osiągnięcia artystyczne w latach 2021/2022 oraz 2022/2023 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od roku 2021 jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Brał udział w warsztatach najwybitniejszych współczesnych klarnecistów, takich jak Arkadiusz Adamski, Roman Widaszek, Grzegorz Wieczorek, Jakub Bokun, Han Kim, Philippe Cuper, Philippe Berrod, Hedwig Swimberghe, Anton Mojseyenko, Mark van de Wiel, Istvan Varga, Alexander Fiterstein, Igor Fiodorov.

Klara Roś – 17-letnia flecistka, uczennica OSM II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie Grażyny Zbijowskiej. Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku siedmiu lat, w OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie pod kierunkiem Joanny Krzemińskiej. Brała udział w warsztatach muzycznych, m.in.: Zagraj z Mistrzem zorganizowanych przez Fundację Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego – Europejczyk w Gnieźnie (Aldo Baerten, Wiesław Suruło 2023), w warsztatach fletowych w Fryderyk Concert Hall Flute Course w Warszawie (Gareth McLearnon, Agata Igras 2022), w mistrzowskim kursie Flötenunterricht w Wiedniu (Furugh Karimi Djafar-Zadeh 2019). Jest laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych takich jak American International Music Competition Cleveland, XXI Międzynarodowy Konkurs PRO BOHEMIA w Ostravie, I Międzynarodowy Konkurs Muzyczny POWER SUNRISE w Skierniewicach, XLI Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku, Tiziano Rossetti International Music Competition w Lugano, XII WORLD OPEN Music Competition w Belgradzie, Międzynarodowy Konkurs Muzycznym „OPUS” w Krakowie, Konkurs Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzemińskiego w Lublinie, Międzynarodowy Konkurs Moje inspiracje muzyczne w Nałęczowie, Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku, Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy w Sochaczewie, Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Jupiter w Krakowie, Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych Finalis w Białymstoku, Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej, Ogólnopolski Konkurs Mały czy duży wirtuoz? w Warszawie. Stypendystka Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Laureatka Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Pięciokrotna stypendystka Marszałka Miasta Lublina dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką na zabytkami oraz Prezydenta Miasta Lublina za osiągniecia artystyczne o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Uczestniczyła w edycjach Radiowej Lekcji Muzyki (Radio Lublin) oraz w programie Między Wisłą i Bugiem (TVP Lublin). Występowała jako solistka orkiestry barokowej OSM w Lublinie na koncertach w rodzimym mieście (Centrum Spotkania Kultur, Zamek Lubelski, Instytut Pamięci Narodowej), w Brukseli (katedra św. Michała). Została zaproszona do udziału w koncercie Trampolina Młodych w ramach Festiwalu muzycznego TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Martyna Skuza – 16-letnia skrzypaczka, uczennica V klasy OSM II st. im. G. Bacewicz w Koszalinie w klasie Natana Dondalskiego. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat u Małgorzaty Kobierskiej. Jest laureatką ponad 50 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do ostatnich jej osiągnięć należą nagrody na następujących konkursach: XXI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego- (Łomianki 2021, II miejsce), IX Międzynarodowe Spotkania Młodych Skrzypków im. prof. M. Ławrynowicza- Płock (2022, Grand Prix), XIX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna – Poznań (2022, I wyróżnienie), IMKA Music Competition – Sarajewo (2022, I miejsce), 13th World Open music Competition – Serbia (2022, I miejsce), Singapore International Music Competition – Singapore (2022, I miejsce), Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych- Elbląg (2023, I miejsce), XII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. St. Serwaczyńskiego – Lublin (2023, I miejsce). Martyna jest kilkukrotną stypendystką Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Od kilku lat jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Otrzymała także dwukrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.

Jan Szełęga – 17-letni gitarzysta, uczeń V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, w klasie Michała Nagy’a. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku ośmiu lat w klasie Adama Makowskiego, w Szkole Muzycznej w Wieliczce (obecnie Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce), a następnie kontynuował w klasie Justyny Dawidowicz, w Szkole Muzycznej I st. w Świątnikach Górnych. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej w Inowrocławiu (wyróżnienie w 2022), Visegrad Guitar Competition w Bratysławie 2021 (I miejsce), IX Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Gitara Viva!” w Kielcach (Grand Prix w 2021), VII Orawskiego Konkursu Gitary Klasycznej w Jabłonce (I miejsce w 2019). Brał udział w lekcjach mistrzowskich i warsztatach z Jakubem Kościuszko, Markiem Nosalem, Leszkiem Potasińskim, Petrem Saidlem, Martinem Schwarzem, Miriam Rodriguez-Brüllovą, Campbellem Diamondem oraz Lorenzo Michelim. Koncertował w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie: Muzeum Książąt Czartoryskich, Domu Jana Matejki, Ośrodku Kultury Europejskiej „Europeum”, a także w Filharmonii Krakowskiej oraz w Zamku Królewskim w Warszawie. W marcu 2023 roku wystąpił jako solista z Krakowską Młodą Filharmonią. Stypendysta Świątnickiej Kuźni Talentów (2018/2019 oraz 2019/2020), Małopolskiego programu Stypendialnego za szczególne osiągnięcia artystyczne (2019/2020 oraz 2020/2021), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021. Stypendysta Programu ZDOLNI od 2019 roku.

Bartłomiej Widełka – 16-letni akordeonista z Królówki (woj. małopolskie), uczeń III kl. OSM II st. w Przemyślu w klasie Dariusza Baszaka. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 7 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę muzyczną I st. w Bochni. Bartłomiej bierze udział w licznych konkursach i koncertach. Jest laureatem ponad 20 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, do jego najważniejszych osiągnięć należą m.in: 2. miejsce w 47 Premio Internazionale Della Fisarmonica w Castelfidardo (Włochy), Grand Prix oraz 1. miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym im. prof. Mirosława Niziurskiego (Kielce), 1 miejsce w International Accordion Competition Vilinius (Litwa), 1. miejsce  w XVII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych (Gorlice). Stypendystą Programu ZDOLNI jest od 2022 roku.

Młodym wykonawcom będą towarzyszyć pianiści kameraliści Dorota Kuryło, Marianna Waszkiewicz, Ireneusz Tondera.

Młodzi Wirtuozi – jest to projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.