• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 22 września 2024, godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 22 września 2024, godz. 12.00 2500 1661 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, sobota 22 września 2024 r., godz.12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi,  projekt  realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi  oraz absolwentami Funduszu.
Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum, również w sprzedaży internetowej.

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Jacques Ibert, Nikołai Kapustin, Karol Szymanowski, Henryk Wieniawski.

Wystąpią:
Tomasz Jasek – fortepian, Hanna Kołaczkowska – fortepian; Emiia Linka – skrzypce, Krzysztof Stanienda – fortepian; Krzysztof Oprawka– skrzypce, Krzysztof Stanienda – fortepian; trio w składzie Leon Klimiuk – klarnet, Barbara Wieczorek – obój, Karolina Sobiera – fagot.

Tomasz Jasek
Hanna Kołaczkowska
Emilia Linka
Krzysztof Oprawka

Tomasz Jasek – 18-letni pianista urodzony w Krakowie, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce II st., który od 2020 roku kształci się pod kierunkiem mgr Izabeli Grzybek. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Jest laureatem licznych konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Występował w wielu koncertach, m.in. w ramach MFP 2023 w Sanoku, grając z Lwowską Orkiestrą Kameralną; Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej; Auli Florianka w Krakowie na zakończenie LAM 2023; Konsulacie Generalnym Węgier podczas festiwalu Młodzi Artyści w Krakowie 2023; Filharmonii Krakowskiej. Brał udział w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in. prof. dr hab. Andrzeja Tatarskiego, prof. dr hab. Andrzeja Jasińskiego, prof. dr hab. Andrzeja Pikula, dr hab. Piotra Machnika, prof. Stefana Stroissniga. Stypendystą Programu ZDOLNI jest od 2023 roku.

Hanna Kołaczkowska 16-letnia pianistka, uczennica Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych imienia Grażyny Bacewicz nr 3 w Warszawie, w klasie Kacpra Tołoczki. Laureatka wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, jej osiągnięcia to między innymi: I nagroda w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młodzi Wirtuozi” im. Carla Czernego, II nagroda w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym CEA im. Janiny Garści, I nagroda w 2nd International Music Competition Małopolska oraz I nagroda w 7th International Monika Sikorska-Wojtacha Piano Competition w Wieliczce. Oprócz gry na fortepianie Hanna interesuje się również szachami, szydełkowaniem i gimnastyką artystyczną. Stypendystką Programu ZDOLNI jest od 2023 roku.

Emilia Linka – 15-letnia skrzypaczka z Lublina, uczennica ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie, w klasie prof.  Łukasza Błaszczyka.. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku sześciu lat w PSM I i II st. im. W. Kossakowej, w Sanoku która ukończyła w klasie Grażyny Dziok. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych. Do jej ostatnich osiągnięć należą: I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych Elbląg 2023 r., GRAND-PRIX w XVIII Żyrardowskich Spotkaniach Skrzypcowych 2023 r., I nagroda w 26 i 27 Międzynarodowym Konkursie im. B. Warchala Talents for Europe w Dolnym Kubinie 2023 i 2024 r., I  nagroda w X Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim 2024 r., I nagroda w XVII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów Rybnik 2024 r., I nagroda w IX Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Puławy i Skrzypce 2024 r. Jest kilkukrotna stypendystką Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystką Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2023 r.

Krzysztof Oprawka – 15-letni skrzypek, uczeń OSM I i II st. w Płocku, w klasie skrzypiec Janusza Smolarskiego. Jest laureatem wielu konkursów, a jego ostatnie osiągnięcia to: tytuł Wiener Klassiker Prize w Vienna International Classic Strings Competition (2023), wyróżnienie w X Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego (2024), w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA (2024) oraz  w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym w Kielcach (2024), w International Gloria Artis Music Competition w Wiedniu (2023), w XX Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” (2023) oraz w Talentach Muzycznych Poznań (2023). II miejsce w IX, X Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. M. Ławrynowicza (2022, 2024). Krzysztof wystąpił solo z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, zagrał w Sali Balowej Zamku w Łańcucie, w Sali Barokowej w Graz i w Kultur- und Kongresszentrum KASTELL w Goch. Wziął udział w projekcie Orchestra 4 Young 2024. Krzysztof uczestniczy w mistrzowskich kursach gdzie doskonali swoje umiejętności w klasach prof.: Konstantego Andrzeja Kulki, Agaty Szymczewskiej, Marii Machowskiej, Natana Dondalskiego, Mariusza Patyry oraz Wojciecha Koprowskiego. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Płocka, Fundacji Orlen oraz programu MKiDN Młoda Polska. W Programie ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2023 roku.

Młodym wykonawcom towarzyszyć będzie Krzysztof Staniendapianista, kameralista, pedagog.

Leon Klimiuk
Barbara Wieczorek
Karolina Sobiera

Trio w składzie Leon Klimiuk – klarnet, Barbara Wieczorek – obój, Karolina Sobiera – fagot powstało w ramach projektu Kameralna Filharmonia Funduszu, a jego uczestnikami są stypendyści Funduszu, uczniowie z różnych szkół muzycznych w Warszawie. Leon Klimiuk – 16-letni klarnecista jest uczniem Jerzego Czyrana  w Zespole Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz, Barbara Wieczorek – uczy się w klasie oboju Arkadiusza Krupy w Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im Mariana Sawy, a Karolina Sobiera jest tegoroczną absolwentką PSM II st. im. Józefa Elsnera w klasie fagotu Artura Kasperka. Członkowie zespołu są laureatami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Realizując swoją drogę muzyczną – poza solowymi prezentacjami – z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych. Koordynatorką Kameralnej Filharmonii Funduszu w 2023/2024 r. była Małgorzata Bobińska – flecistka, absolwentka Programu ZDOLNI.

Partnerzy:

Back to top