...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 20 października 2024, godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 20 października 2024, godz. 12.00 2500 1661 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela  20 października  2024 r., godz.12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi, projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi oraz absolwentami Funduszu.

Bilety na koncert są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii i Stajniach Kubickiego (wt.-śr. godz. 10.00-16.00, czw.-pt. godz. 10.00-17.00, sob. godz. 12.00-19.00, niedz. 10.00-15.00) lub online KUP BILET (doliczana jest opłata transakcyjna).

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Grażyna Bacewicz, Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Claude Debussy, Félix Godefroid, Witold Lutosławski, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Stanisław Mroński, Ignacy Jan Paderewski, Niccolò Paganini, Astor Piazzolla, Manuel Maria Ponce, Henry Purcell, Heitor Villa – Lobos, Silvius Leopold Weiss.

Wystąpią:
Izabela Maciaszczyk – gitara; Bartosz Wątroba – fortepian; Anna Wojtaszek – skrzypce, Piotr Kozłowski – fortepian; Natalia Skonieczna – harfa; duet w składzie Michał Szymański – flet, Hanna Węgrzynowska – harfa.

Izabela Maciaszczyk
Bartosz Wątroba
Anna Wojtaszek
Natalia Skonieczna
H. Węgrzynowska, M. Szymański

Izabela Maciaszczyk – 17-letnia gitarzystka, która swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat, a obecnie jest uczennicą Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie w klasie gitary klasycznej pani Joanny Baran-Nosiadek. Iza już od najmłodszych lat brała udział w wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, a których osiągała wysokie nagrody oraz doskonaliła swoje umiejętności instrumentalne podczas lekcji i kursów mistrzowskich. Poza grą na gitarze klasycznej, Iza chętnie próbuje swoich sił w gitarze jazzowej, elektrycznej, kształci się w kierunku emisji głosu, komponuje i pisze teksty. Izabela była laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2019/2020, otrzymała Małopolskie Stypendium im. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji w roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023. Od 2022 roku jest podopieczną programu stypendialnego Fundacji Pro Musica Bona, a od 2021 r. uczestniczką Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Bartosz Wątroba – 14-letni pianista, uczeń PSM II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w ASM I stopnia w Krakowie pod kierunkiem Marty Machury-Czarakcziewy. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, na których osiągnął liczne nagrody m.in. 4 nagrody Grand Prix i ponad 20 pierwszych miejsc oraz nagrody specjalne takie jak: osobowość sceniczna Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oddział w Lublinie, osobowość konkursu, nagrody za wyróżniające wykonanie utworów czy nagroda specjalna dla najlepiej obiecującego uczestnika konkursu. Koncertował w wielu miejscach w Polsce zarówno solowo, w duecie jak i z orkiestrą. Grał z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Lwowską Orkiestrą Kameralną Akademia wykonując koncerty Bacha, Mozarta, Beethovena i Chopina. Występował w ramach cyklu Harasiewicz na Polskich Zamkach. Zagrał również w Pałacu w Radziejowicach a także podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Młodzi Artyści w Krakowie, występując w Konsulacie Węgierskim. Koncertował też przed publicznością w Trybunale Koronnym w Lublinie oraz kilkakrotnie w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie-Powsinie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Floralia Muzyczne. Otwierał swą grą wernisaże malarskie a także Uroczystości Państwowe występując m.in. przed Prezydentem RP. Od kilku lat jest stypendystą Fundacji Pro Musica Bona w Krakowie, oraz Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury. Otrzymał Stypendium artystyczne Maxymiliana Bylickiego, oraz stypendium Marszałka Województwa Małopolskiego dla Mistrzów Edukacji za szczególne osiągnięcia artystyczne. Od roku jest uczestnikiem Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Anna Wojtaszek – 13-letnia skrzypaczka z Krakowa, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu w klasie prof. Kariny Gidaszewskiej i Marty Gidaszewskiej. Skrzypce to jej największa pasja. Uwielbia grać i kiedy tylko ma okazję doskonalić swoje umiejętności nie tylko w szkole, ale również na kursach muzycznych. Miała okazję prezentować swoje umiejętności podczas różnych koncertów m.in. brała udział w Koncert na 100-lecie Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, występowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w Filharmonii Gorzowskiej wystąpiła z Orkiestrą Symfoniczną wykonując I cz. Symfonii hiszpańska E. Lalo. Była uczestniczką Lusławickiej Orkiestry Talentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych. Do jej osiągnieć należą m.in.: 2. miejsce – Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera – Zielona Góra (2023 r.), 2. miejsce – 21. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej Pro Bohemia Ostrawa 2023, tytuł laureatki – XV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis (2023 r.), 2. miejsce – VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Toruń (2024 r.). W Programie ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2023 roku.

Ani Wojtaszek towarzyszyć bedzie przy fortepianie Piotr Kozłowski pianista solista i kameralista.


Natalia Skonieczna – harfistka, studentka III roku studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Łodzi a klasie harfy Anety Salwińskiej. Stypendystka Funduszu w latach 2020-2022.Natalia regularnie występuje na estradach znanych polskich sal koncertowych, takich jak Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Europejskie Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach czy Łazienki Królewskie w Warszawie. Jest laureatką konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, w 2022 roku reprezentowała Polskę na Światowym Kongresie Harfowym w Cardiff (Walia).Walia). Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Fundacji Banku Santander, programu New Millenium International Music Festival oraz ministerialnego programu stypendialnego Młoda Polska. Tutorka Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Duet Michał Szymański – flet, Hanna Węgrzynowska – harfa, powstał w 2022 roku, w wyniku wspólnej inicjatywy dr hab. Agaty Igras i dr hab. Zuzanny Elster. W ciągu niemal dwuletniej działalności, duet niejednokrotnie występował na uczelnianych audycjach i koncertach, prezentując różnorodny program – od dzieł romantycznych po muzykę nową. W wykonywanym przez zespół repertuarze znalazły się m.in. kompozycje polskich twórców z XX i XXI wieku – Witolda Lutosławskiego, Bartosza Kowalskiego czy Marcelego Kolaski. Wśród dotychczasowych osiągnięć duetu znalazły się m.in. I miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie (2024) oraz II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Suoni d’Arpa w Saluzzo (2024, Włochy). Hanna i Michał poza pracą zespołową realizują się również jako soliści, prowadzą działalność koncertową oraz są laureatami konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Michał był stypendystą Krajowego Funduszu w latach 2016 -2022, a obecnie jest Tutorem Programu ZDOLNI, wspierając swoją wiedzą i umiejętnościami instrumentalnymi młodszych kolegów. Prowadzi koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Michał jest współtwórcą bloga internetowego o muzyce klasycznej Przewodnik dla ucha. Hanna dodatkowo poszerza swoją edukację o studia z zakresu zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.