• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 13 kwietnia 2025 roku, godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 13 kwietnia 2025 roku, godz. 12.00 2100 620 Fundusz Zdolni

Koncert stypendystów Funduszu ZDOLNI, niedziela 13 kwietnia 2025 r., godz.12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi, projekt realizowany przez Fundusz ZDOLNI we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi i absolwentami Funduszu.

Bilety na koncert są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii i Stajniach Kubickiego (wt.-śr. godz. 10.00-16.00, czw.-pt. godz. 10.00-17.00, sob. godz. 12.00-19.00, niedz. 10.00-15.00) lub online poprzez stronę Łazienek (doliczana jest opłata transakcyjna).

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Piotr Czajkowski, Heinrich Ernst, Brad Hamilton, Roberto Molinelli, Wolfgang Amadeus Mozart, Robert Muczyński, Nikołaj Rimski-Korsakow, Sergiusz Prokofiew, Henryk Wieniawski.

Wystąpią: 
Dominik Mucha – saksofon, Antonina Musioł – skrzypce, Rio Ueyama– fortepian, kwartet klarnetowy w składzie Leon Łunkiewicz, Krzysztof Maślanka, Ilona Roman, Antoni Grajewski.

Młodym muzykom będą towarzyszyć pianiści, kameraliści Szymon Musioł i Jan Przepałkowski.
Prowadzenie koncertu Tymoteusz Bączkowski.

Dominik Mucha
Antonina Musioł
Rio Ueyama
Kwartet klarnetowy

Dominik Mucha – jest uczniem VI klasy II stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, w klasie saksofonu Adama Wojtasika. Młody artysta jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Między innymi został laureatem XV Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku w 2024 r., Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej w Opolu w 2024 r., Międzynarodowego Konkursu Muzycznego OPUS w Krakowie w 2023 r. oraz w 2024 r., IV Festiwalu Saksofonowo – Klarnetowego o zasięgu Ogólnopolskim i Międzynarodowym w Suwałkach w 2023 r. Dominik rozwijał swoją wrażliwość muzyczną oraz umiejętności techniczne uczestnicząc w wielu kursach, warsztatach, seminariach i wykładach. Brał udział w lekcjach mistrzowskich m.in. z: Pawłem Gusnarem, Vincentem Davidem, Magdaleną Jakubską-Szymiec, Nicolasem Prostem, Valentine Michaud, Geraldem Preinfalkiem, Bartłomiejem Dusiem, Arturem Motyką, Jakubem Murasem, Nicolasem Arsenijeviciem, Mariano Garcią, Charlesem Ng, Krzysztofem Koszowskim, Davidem Sallerasem, Jeromem Laranem. Wielokrotnie występował w Łodzi: w Filharmonii, klubie „Wytwórnia”, Teatrze Wielkim. Również miał przyjemność występować w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart w Niemczech. Brał udział w wielu koncertach, festiwalach na scenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wystąpił również w Zamku Królewskim oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas cyklu koncertów Młodzi Wirtuozi. Dominik jest stypendystą Funduszu ZDOLNI, Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Mia100 Zdolnych przyznawanego przez Prezydenta Miasta Łodzi (2023, 2024). Otrzymał nagrodę za Działalność Kulturalną -osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2023,2024) przyznaną przez Radę Miejską oraz Burmistrza Miasta Ozorkowa oraz Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury w roku 2024.

Antonina Musioł – 18-letnia skrzypaczka, obecnie uczennica o Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie skrzypiec Kariny Gidaszewskiej oraz Marty Gidaszewskiej. Edukację muzyczną rozpoczynała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gnieźnie. Jest laureatką konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich – solowych, jak i kameralnych. Do jej ostatnich najważniejszych osiągnięć należą: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu; Grand Prix w VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu; Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej dla dzieci i młodzieży ESSA! w Łodzi; Grand Prix w 4. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2024 w Krakowie; Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi; Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Mistrzowie Klasyki w Poznaniu; I miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie kompozycji H.W. Ernsta w VII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu; II miejsce oraz nagroda specjalna Rektora Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu dla najwyżej ocenionego poznaniaka w XXI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Georga Philippa Telemanna w Poznaniu. Stypendystką Funduszu ZDOLNI jest od 2024 roku.

Rio Ueyama – 17-letni pianista, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Iriny Rumiancewej-Dąbrowski. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako 4-latek metodą Suzuki w klasie fortepianu Marzeny Jasińskiej-Siudzińskiej. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, a do jego ostatnich osiągnięć nalezą m.in. I miejsce (duet fortepianowy) w III Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2023 w Krakowie; I miejsce oraz nagroda specjalna Prezydenta miasta Konina Piotra
Korytkowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Koninie w 2024 roku; I miejsce oraz dwie nagrody specjalne w VII Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej w 2024 roku, I miejsce oraz nagroda Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w
Augustowie w 2024 roku. Zadebiutował jako solista z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy w Studiu
Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w 2018 r. Miał przyjemność wykonać z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Marka Wroniszewskiego koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edwarda Griegaoraz (2022) a także V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 Ludwiga van Beethovena (2025 r.). Rio został zaproszony na wiele festiwali w Polsce i zagranicą m.in. na 54. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju jako solista (w 2021 r.), Rubinstein Piano Festival in Łódź (w 2022 i 2024 r.), Festiwal CHOPIN en VACANCES (w 2023 i 2024 r.), International Piano Festival 2023 w Haaksbergen oraz w Enschede w Holandii (w 2023 r.) a także Chopinowskie Inspiracje 2024 w ogrodzie włoskim dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach (w 2024 r.). Uczestniczył w kursach mistrzowskich u wybitnych profesorów, m.in. u Dang Thai Son, Dina Yoffe, Nikolai Demidenko, Dmitri Alexeev i Vitaly Pisarenko. Rio jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz od 2022 r. Funduszu ZDOLNI.

Kwartet klarnetowy – Antoni Grajewski, Leon Łunkiewicz, Krzysztof Maślanka, Ilona Roman – powstał w obecnym składzie na początku roku szkolnego 2024 /2025 . Członkowie kwartetu są uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie Doroty Żołnacz. Ilona i Krzysztof uczęszczają do I klasy szkoły II st., a Leon i Antek do klasy III. Kwartet pracuje pod kierunkiem Doroty Żołnacz. Poza graniem kameralnym rozwijają swoje umiejętności solistyczne zdobywając tytuły laureatów w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendystami Funduszu ZDOLNI są: Antoni od 2019, Leon od 2020, Ilona od 2022, a Krzysztof od 2023 roku.

Organizator:

Partner:

Back to top
Wspieraj Fundusz za darmo