Koncert stypendystów Funduszu ZDOLNI, niedziela 13 kwietnia 2025 r., godz.12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi, projekt realizowany przez Fundusz ZDOLNI we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi i absolwentami Funduszu.
Bilety na koncert są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii i Stajniach Kubickiego (wt.-śr. godz. 10.00-16.00, czw.-pt. godz. 10.00-17.00, sob. godz. 12.00-19.00, niedz. 10.00-15.00) lub online poprzez stronę Łazienek (doliczana jest opłata transakcyjna).
Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Piotr Czajkowski, Heinrich Ernst, Brad Hamilton, Roberto Molinelli, Wolfgang Amadeus Mozart, Robert Muczyński, Nikołaj Rimski-Korsakow, Sergiusz Prokofiew, Henryk Wieniawski.
Wystąpią:
Dominik Mucha – saksofon, Antonina Musioł – skrzypce, Rio Ueyama– fortepian, kwartet klarnetowy w składzie Leon Łunkiewicz, Krzysztof Maślanka, Ilona Roman, Antoni Grajewski.
Młodym muzykom będą towarzyszyć pianiści, kameraliści Szymon Musioł i Jan Przepałkowski.
Prowadzenie koncertu Tymoteusz Bączkowski.




Dominik Mucha – jest uczniem VI klasy II stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, w klasie saksofonu Adama Wojtasika. Młody artysta jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Między innymi został laureatem XV Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku w 2024 r., Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej w Opolu w 2024 r., Międzynarodowego Konkursu Muzycznego OPUS w Krakowie w 2023 r. oraz w 2024 r., IV Festiwalu Saksofonowo – Klarnetowego o zasięgu Ogólnopolskim i Międzynarodowym w Suwałkach w 2023 r. Dominik rozwijał swoją wrażliwość muzyczną oraz umiejętności techniczne uczestnicząc w wielu kursach, warsztatach, seminariach i wykładach. Brał udział w lekcjach mistrzowskich m.in. z: Pawłem Gusnarem, Vincentem Davidem, Magdaleną Jakubską-Szymiec, Nicolasem Prostem, Valentine Michaud, Geraldem Preinfalkiem, Bartłomiejem Dusiem, Arturem Motyką, Jakubem Murasem, Nicolasem Arsenijeviciem, Mariano Garcią, Charlesem Ng, Krzysztofem Koszowskim, Davidem Sallerasem, Jeromem Laranem. Wielokrotnie występował w Łodzi: w Filharmonii, klubie „Wytwórnia”, Teatrze Wielkim. Również miał przyjemność występować w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart w Niemczech. Brał udział w wielu koncertach, festiwalach na scenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wystąpił również w Zamku Królewskim oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas cyklu koncertów Młodzi Wirtuozi. Dominik jest stypendystą Funduszu ZDOLNI, Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Mia100 Zdolnych przyznawanego przez Prezydenta Miasta Łodzi (2023, 2024). Otrzymał nagrodę za Działalność Kulturalną -osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2023,2024) przyznaną przez Radę Miejską oraz Burmistrza Miasta Ozorkowa oraz Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury w roku 2024.
Antonina Musioł – 18-letnia skrzypaczka, obecnie uczennica o Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie skrzypiec Kariny Gidaszewskiej oraz Marty Gidaszewskiej. Edukację muzyczną rozpoczynała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gnieźnie. Jest laureatką konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich – solowych, jak i kameralnych. Do jej ostatnich najważniejszych osiągnięć należą: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu; Grand Prix w VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu; Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej dla dzieci i młodzieży ESSA! w Łodzi; Grand Prix w 4. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2024 w Krakowie; Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi; Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Mistrzowie Klasyki w Poznaniu; I miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie kompozycji H.W. Ernsta w VII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu; II miejsce oraz nagroda specjalna Rektora Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu dla najwyżej ocenionego poznaniaka w XXI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Georga Philippa Telemanna w Poznaniu. Stypendystką Funduszu ZDOLNI jest od 2024 roku.
Rio Ueyama – 17-letni pianista, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Iriny Rumiancewej-Dąbrowski. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako 4-latek metodą Suzuki w klasie fortepianu Marzeny Jasińskiej-Siudzińskiej. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, a do jego ostatnich osiągnięć nalezą m.in. I miejsce (duet fortepianowy) w III Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2023 w Krakowie; I miejsce oraz nagroda specjalna Prezydenta miasta Konina Piotra
Korytkowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Koninie w 2024 roku; I miejsce oraz dwie nagrody specjalne w VII Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej w 2024 roku, I miejsce oraz nagroda Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w
Augustowie w 2024 roku. Zadebiutował jako solista z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy w Studiu
Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w 2018 r. Miał przyjemność wykonać z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Marka Wroniszewskiego koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edwarda Griegaoraz (2022) a także V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 Ludwiga van Beethovena (2025 r.). Rio został zaproszony na wiele festiwali w Polsce i zagranicą m.in. na 54. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju jako solista (w 2021 r.), Rubinstein Piano Festival in Łódź (w 2022 i 2024 r.), Festiwal CHOPIN en VACANCES (w 2023 i 2024 r.), International Piano Festival 2023 w Haaksbergen oraz w Enschede w Holandii (w 2023 r.) a także Chopinowskie Inspiracje 2024 w ogrodzie włoskim dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach (w 2024 r.). Uczestniczył w kursach mistrzowskich u wybitnych profesorów, m.in. u Dang Thai Son, Dina Yoffe, Nikolai Demidenko, Dmitri Alexeev i Vitaly Pisarenko. Rio jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz od 2022 r. Funduszu ZDOLNI.
Kwartet klarnetowy – Antoni Grajewski, Leon Łunkiewicz, Krzysztof Maślanka, Ilona Roman – powstał w obecnym składzie na początku roku szkolnego 2024 /2025 . Członkowie kwartetu są uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie Doroty Żołnacz. Ilona i Krzysztof uczęszczają do I klasy szkoły II st., a Leon i Antek do klasy III. Kwartet pracuje pod kierunkiem Doroty Żołnacz. Poza graniem kameralnym rozwijają swoje umiejętności solistyczne zdobywając tytuły laureatów w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendystami Funduszu ZDOLNI są: Antoni od 2019, Leon od 2020, Ilona od 2022, a Krzysztof od 2023 roku.
Organizator:
Partner:

