...
  • PL   EN

Zdjęcie ilustracyjne

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich niedziela 30 października 2022 r., godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich niedziela 30 października 2022 r., godz. 12.00 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Zapraszamy na  koncert  z cyklu Młodzi Wirtuozi. Podczas koncertu zaprezentują się instrumenty dęte  drewniane, obój w duetowym koncercie  Vivaldiego, fagot oraz klarnet. Zabrzmią  skrzypce w różnych odsłonach: solo -w  kaprysie Paganiniego oraz z towarzyszeniem fortepianu w wirtuozowskiej Carmen Hubaya i klasycznym koncercie Mozarta. Fortepian usłyszymy w  preludium i fudze Bacha , a na zakończenie w pełnym rytmów i słońca utworze argentyńskiego kompozytora Ginastery.

Bilety  na koncert można  nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie  zapraszamy  do bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtu.be/tDIt0HUJYSw

W programie:
Bach, Bordeau, Cavallini, Ginastera, Hubay, Mozart, Paganini, Pierne, Vivaldi, Weber

Wystąpią:
Kinga Bezpalko – obój, Agata Bezpalko – obój, Anna Ventura – fortepian; Natalia Dragan– skrzypce, Krzysztof Stanienda– fortepian; Antoni Grajewski  – klarnet, Hanna Sosińska – Kraski –fortepian; Teresa Olesz – fortepian; Karolina Sobiera – fagot, Hanna Sosińska – Kraski –fortepian.

Kinga Bezpalko – 17 – letnia oboistka, uczennica ZPSM im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, w klasie Sylwii Tomery – Długosz. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, do jej ostatnich osiągnięć nalezą: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Obojowo – Fagotowym dla Młodych Wykonawców w Pabianicach (2022), Wyróżnienie w XLI Konkursie Młodych Muzyków w Szczecinku (2022), I miejsce na Festiwalu Obojowo -Fagotowym
w Legnicy (2022), II miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz (2022), II miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Gloria Artis w Wiedniu (2022), Swoje umiejętności doskonali na kursach mistrzowskich prowadzonych przez dr hab. Agatę Piotrowską – Bartoszek, prof. Jerzego Kotyczkę, prof. Tomasza Miczkę, dr hab. Arkadiusza Krupę, dr Sylwestera Sobolę, prof. Krzysztofa Wroniszewskiego, Jean-Jacques Goumaz. Kingę mieliśmy okazje słuchać jako solistkę podczas koncertów Funduszu, a dzisiaj wystąpi w duecie z młodszą siostra Agatą również oboistką.
13-letnia Agata Bezpalko jest uczennicą Pani Sylwii Tomery – Długosz w ZPSM im Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Podobnie jak siostra ma na swoim koncie liczne laury w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, również bierze udział w warsztatach doskonaląc pod kierunkiem profesorów swoje umiejętności instrumentalne.

Natalia Dragan – 13- letnia skrzypaczka, mieszka i uczy się w Legnicy. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych, ściślej – skrzypcowych. Rodzice i siostra również grają na skrzypcach. Zadebiutowała z orkiestrą w wieku 6 lat, grając Antoniego Vivaldiego Koncert a-moll i Obertasa Henryka Wieniawskiego
w Teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Jest zwyciężczynią ponad 40 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w USA, Portugalii, Szwajcarii, Francji, Szwecji, Czechach, na Słowacji, Hong Kongu, Rosji. Jej wielkim sukcesem jest debiut w prestiżowej Głównej Sali KONZERTHAUS
w Berlinie, w której zagrała Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego Koncert e-moll op.64.  Natalia grała jako solistka z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w kraju i za granicą (Niemczech, Portugalii), w prestiżowych salach, takich jak Konzerthaus Berlin, Złotej Sali Zamku Królewskiego w Warszawie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Sali Balowej na Zamku Książ, Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy, Muzeum Miedzi w Legnicy,  Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej, Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz w Filharmonii Sudeckiej. Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Rafał Brzoska Foundation oraz Prezydenta Miasta Legnicy.

Antoni Grajewski – 15-letni klarnecista, uczeń ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie Pani Profesor Doroty Boruch-Żołnacz. Z sukcesami brał udział w ponad 20 konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych,w większości z nich uzyskując tytuł Laureata, miedzy innymi w: Warszawie, Katowicach, Piotrkowie Trybunalskim, Chełmnie, Ostaravie (Czechy), Wadowicach, Jaworznie czy Sosnowcu. Uczestnik kursów, festiwali, warsztatów podczas których pracował indywidualne z wieloma wybitnymi profesorami polskimi i zagranicznymi: Arkadiusz Adamski (AM Katowice), Jan Jakub Bokun (AM Wrocław), Grzegorz Wieczorek (AM Gdańsk), Roman Widaszek (AM Katowice), Jeanem-Francoisem Bescond (Francja), Risto Gjorevski (Macedonia) Irvin Venys (Czechy), Vitor Fernandes (Portugalia), Antonio Saiote (Portugalia) Gabor Varga (Węgry), Milan Rericha (Czechy). Od października 2021 jest członkiem Młodzieżowej Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Warszawianka” Uniwersytetu Warszawskiego. Od stycznia 2022 roku rozpoczął naukę gry na klarnecie basowym pod kierunkiem Profesora Leszka Pietronia (UMFC Warszawa). Pragnie rozwijać swoje muzyczne pasje zarówno jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Stypendystą Funduszu Antoni jest od  2019 roku.

Teresa Olesz – 16-letnia pianistka, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie (od 2020 r.)
dr Adrianny Wolf. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Początkowo kształciła się pod kierunkiem mgr Eleny Aleksiejuk. Teresa jest laureatką licznych konkursów pianistycznych zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i międzynarodowych ostanie jej osiągnięcia to: I nagroda w XVII Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku (2022), Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2022 w Krakowie (2022), I nagroda  w II Ogólnopolskim Konkursie Miniatura-Online (2022), III nagroda w XIX Żyrardowskim Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów (2022), I nagrodę
w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym S. Rachmaninowa w Tuzli (2021), II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021
w Krakowie (2021), II nagroda w IV Międzynarodowym Konkursie Wykonań Muzycznych w Sarzanie (2021). Teresa koncertuje jako solistka oraz kameralistka. Występowała w głównych salach muzycznych Gdańska – na koncertach organizowanych m. in. przez Towarzystwo im. F. Chopina oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku, a także w wielu innych miastach Polski. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i lekcjach otwartych pod kierunkiem takich pedagogów jak: prof. Katarzyna Popowej-Zydroń, prof. Andrzej Pikul, prof. Edward Wolanin, prof. Zofia Antes. Stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2022 r.

Karolina Sobiera jest 17- letnią fagocistką, uczennicą V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w ZPSM nr 1 w Warszawie gdzie uczy się w klasie dr hab. Artura Kasperka, u którego również doskonali swoje umiejętności na kursach muzycznych – „Tortury Muzyczne” w Wadowicach, Zimowa Akademia Muzyki w Lusławicach, kursy „Uczniowie Mistrzów” w Krzyżowej. Jest laureatką licznych nagród, m.in.: I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej w 2021 roku, III miejsca w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowo – Obojowym w Bytomiu w 2021 roku, II miejsca w 2019 roku oraz III miejsca w 2022 roku w Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowo- Obojowym w Legnicy, wyróżnienia w Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku w 2022 roku oraz została kilkukrotną laureatką Złotego Fagotu na Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym w Wadowicach, w 2019, 2020 i 2021 roku. Za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2020/2021 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2022 została stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Młodym wykonawcom będą towarzyszyć pianiści kameraliści, związani z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Hanna Sosińska – Kraski oraz Krzysztof Stanienda.

Młodzi Wirtuozi – jest to projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski oraz Muzeum Łazienki Królewskie, promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Młodych Wirtuozów wspierają:

logo PZU
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.