...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich niedziela 22 stycznia 2023 r., godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich niedziela 22 stycznia 2023 r., godz. 12.00 5000 3321 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Zapraszamy na  pierwszy w tym roku koncert w Pałacu na Wyspie, tym razem  koncert w przeważającej części wypełnia instrumenty dęte – flet i klarnet – zarówno w solowym jak i kameralnym repertuarze. Po za  tym  w monologu muzycznym zabrzmią utwory  skrzypcowe i fortepianowe dwóch wielkich mistrzów  Bacha oraz Chopina  

Bilety można  nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtu.be/SB8LkgKC84A

W programie:
Bach  Chopin  Henson-Conant  Karg-Elert  Martinu  Messager  Miluccio  Milhaud  Statkowski  Uebayashi

Wystąpią:
Małgorzata Bobińska – flet; Tomasz Grzebień – klarnet, Dagmara Niedziela – fortepian; Julia Subramanian – harfa; Natalia Szymczyk – skrzypce;  Maria Wezner – fortepian; Unmute Trio w składzie: Natalia Szymczyk – skrzypce, Tomasz Grzebień – klarnet i Rafał Dudek  -fortepian; Trio: Małgorzata Bobińska – flet, Michał Szymański – flet, Kacper Kukliński – fortepian.

Małgorzata Bobińska
Tomasz Grzebień
Michał Szymański
Kacper Kukliński
Julia Subramanian
Maria Wezner
Natalia Szymczyk
Unmute Trio

Małgorzata Bobińska – absolwentka Funduszu, studentka I roku  Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fletu dr hab. Agaty Igras. Jest laureatką konkursów, do jej  najważniejszych sukcesów należą: Grand Prix w II Gdańskim Konkursie Fletowym (2022), I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Młodzi Muzycy(Katowice 2021), I miejsce w Internetowym Festiwalu z Harfą (Cieszyn 2021). Występowała jako solistka z orkiestrą kameralną Capellą Bydgostiensis w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Dworze Artusa w Toruniu. Małgorzata była członkinią młodzieżowej orkiestry RCO YOUNG w Amsterdamie, z którą zagrała dwa koncerty pod batutą maestro Daniela Hardinga w Concertgebouw w Amsterdamie oraz w Filharmonii w Kolonii. Wzięła również udział w projekcie orkiestrowym Orchestra4Young prowadzonym przez Adama Sztabę. Jest stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów oraz Rafał Brzoska Foundation. Poza graniem solowym Małgosia chętnie bierze udział w projektach kameralnych. Trio: Małgorzata Bobińska – flet, Michał Szymański – flet, Kacper Kukliński – fortepian jest zespołem specjalnie utworzonym na ten koncert. Michał i Małgosia to tegoroczni absolwenci Funduszu – oboje kontynuują naukę pod kierunkiem Agaty Igras w UMFC w Warszawie, a Kacper jest uczniem klasy maturalnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.(im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Niejednokrotnie grali w Funduszowych koncertach zarówno w Łazienkach Królewskich jaki i Zamku Królewskim w Warszawie.

Tomasz Grzebień – 17- letni klarnecista, uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu prof. Romana Widaszka. Tomasz  jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego ostatnie osiągnięcia to: I miejsce w The Varaždin Woodwind and Brass Competition (Chorwacja) ,I miejsce w VI Ogólnopolskich Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół I i II st – Unmute Trio w składzie: Natalia Szymczyk, Rafał Dudek, Tomasz Grzebień, Złoty dyplom w Konkursie Etiud na III Katowickich Dniach Klarnetu, wyróżnienie w X Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym, wyróżnienie w XIII Międzynarodowym Konkursie Instrumenty Dęte w Jastrzębiu-Zdroju, III miejsce w XVI Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu oraz III miejsce w I Śląskim Festiwalu Klarnetowym. Tomasz doskonali swoje umiejętności gry na klarnecie podczas kursów mistrzowskich u znakomitych profesorów: Antonio Saiote (Konserwatorium w Lizbonie), Grzegorz Wieczorek (Akademia Muzyczna w Gdańsku), Phillipe Cuper (Konserwatorium Muzyczne w Wersalu), Jan Jakub Bokun (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), Antonio Tinelli (Włochy), Dorota Żołnacz (Warszawa), Corrado Giuffredi (Wyższy Instytut Muzyczny w Modenie). Od 2022 roku Tomasz jest w gronie stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Julia Subramanian – 17-letnia harfistka, ukończyła OSM I stopnia w klasie fortepianu, obecnie jest uczennicą klasy harfy Pani Agaty Fandrii w PSM II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: II Miejsca w III Ogólnopolskim Konkursie Harfowym im. K. Grolla 2021, nagrody finansowej Polskiego Towarzystwa Harfowego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego – Dwa tańce polskie z tabulatury Waisselinsa w opr. U. Mazurek (2021), III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2022 w kategorii C sekcji IV w zespole Narthex Duo. Julia była również uczestniczką VIII Międzynarodowego (IX Krajowego) Mistrzowskiego Kursu Interpretacji Muzyki Harfowej pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykładowcami były wybitne harfistki: Prof. Elżbieta Szmyt (Indiana University – Bloomington/USA) oraz  Prof. Joanna Kozielska (Konserwatoria Paryskie/Francja). Brała także udział w nagraniu utworu „Happy” w ramach projektu Stowarzyszenia Harfa Dzieciom. W Programie ZDOLNI KFnrD jest od 2022 roku.

Natalia Szymczyk – 14 letnia skrzypaczka, uczennica  ZPSM im. Wojciecha Kilara w Katowicach, w klasie skrzypiec prof. Łukasza Błaszczyka. Poprzednim jej pedagogiem (przez 8 lat) była mgr Małgorzata Wacławik. Natalia jest laureatką ponad 40 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, ostatnio: I miejsca w XVI Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2022), I miejsca  w IX Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. Prof. M. Ławrynowicza w Płocku ( 2022), I miejsca w XIV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (2021), I miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu (2021). Od 2018 roku jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 otrzymała stypendium komisji CEA za osiągnięcia muzyczne. W 2022 roku została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2021/2022. Natalia ma na swoim koncie występy solowe z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna ARCHETTI w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach, występowała również w Trybunale Koronnym w Lublinie, na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju, w Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w Sali Kameralnej NOSPR w Katowicach , w Sali Koncertowej Radia Katowice, w Sali Kameralnej Filharmonii Śląskiej w Katowicach, w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Maria Wezner – 16-letnia pianistka, uczennica OSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, w klasie fortepianu dr hab. Agaty Nowakowskiej-Gumieli. W latach 2019-2022 uczennica prof. Ewy Pobłockiej. Laureatka m.in. II nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu Marii Szymanowskiej w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fenomeny Muzyczne (2021), I nagrody w III Elbląskim Konkursie Pianistycznym (2021), I nagrody w VI Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie (2021), wyróżnienia w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Turznie (2022), wyróżnienia w XVI Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2022). Jako dwukrotna laureatka Alternatywy konkursowej Polskiego Radia Chopin (wyróżnienie w 2021 i I miejsce w kategorii Nokturn w 2022 roku) wystąpiła na koncertach laureatów w Studiu koncertowym im. Władysława Szpilmana w Warszawie w 2021 i 2022 roku. Występowała na koncertach organizowanych przez m.in. Filharmonię Gorzowską i Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Na kursach i warsztatach pracowała m.in. z profesorami Ewą Bukojemską, Charlesem Owenem, Olgą Łazarską, Wojciechem Świtałą, Joanną Ławrynowicz-Just, Beatą Bilińską, Julią Kociuban i Robertem Morawskim. Od 2021 r. jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Unmute Trio w składzie Natalia Szymczyk – skrzypce, Tomasz Grzebień – klarnet i Rafał Dudek -fortepian, powstało w roku 2021 z inicjatywy prof. dra hab. Romana Widaszka i dr hab. Dagmary Niedzieli. Tą niezwykle utalentowaną młodzież od razu połączyła pasja do muzyki kameralnej, a zespół w swoim pierwotnym składzie muzykuje do dzisiaj stale poszerzając swój repertuar. Unmute ma na swoim koncie: I nagrodę w VI Ogólnopolskich Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Żywcu, a także udział w koncercie festiwalowym z okazji Międzynarodowych Dni Klarnetu (2022) w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członkowie zespołu są uczniami POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a Natalia i Tomek dodatkowo stypendystami Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Młodym wykonawcom będzie towarzyszyć pianistka kameralistka Dagmara Niedziela.

Młodzi Wirtuozi – jest to projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski oraz Muzeum Łazienki Królewskie, promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.