...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie – NOC MUZEÓW 14 maja 2022

Młodzi Wirtuozi w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie – NOC MUZEÓW 14 maja 2022 2560 1440 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Noc Muzeów 14 maja 2022 r., godz. 21.00, Sala Wielka Muzeum Zamek Królewski.

Zapraszamy na koncert stypendystów Funduszu  do Sali Wielkiej Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie 14 maja w Noc Muzeów, podczas którego młodzi muzycy zaprezentują program kameralny w różnych składach.  Serdecznie zapraszamy do  Muzeum, wstęp jest wolny. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtu.be/w5B588mpAnM

W programie koncertu znajdą się utwory kameralne przygotowane przez stypendystów w ramach Kameralnej Filharmonii Funduszu oraz podczas Warsztatów Muzyki Kameralnej, które odbyły się w marcu tego roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Podczas koncertu zaprezentują się również zespoły, w których stypendyści grają na co dzień.

Wykonawcy koncertu:
Julia Charmuszko – skrzypce, Filip Pacześny – fortepian, Tymoteusz Bączkowski – wiolonczela, Justyna Żołnacz – fortepian, Paweł Libront – klarnet, Julia Le Hai – wiolonczela, Daniel Dziatkowiak – skrzypce, Szymon Strusiński – wiolonczela, Kacper Kukliński – fortepian, Stanisław Ruszkowski – gitara, Mikołaj Kościelak – gitara, Jeremi Tabęcki – klarnet, Wiktoria Osińska – wiolonczela, Hanna Pozorska-skrzypce, Tadeusz Wawrowski-wiolonczela, Mateusz Dubiel – fortepian, Wojciech Niedziółka – skrzypce, Oliwia Stawicka – altówka, Katarzyna Kacprzak – wiolonczela.
Są uczniami ostatnich klas szkół muzycznych II stopnia. Wszyscy mają na swoim koncie liczne nagrody w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich oraz festiwalach. Realizując swoją muzyczną drogę nie ograniczają się do występów solowych ale z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych. Koncert w tą wyjątkową noc, poprowadzi również nasz stypendysta, utytułowany flecista Michał Szymański.

Program:
Dymitrij Szostakowicz – Trio nr 2 e-moll op. 67, cz. III Largo, IV Allegretto
Johannes Brahms – Trio a-moll op. 114, cz. I. Allegro, II. Adagio
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Trio nr 1 d-moll op.49, cz. 1. Molto Allegro agitato
Egberto Gismonti – Aqua e Vinho
Marek Pasieczny – Suite in seven fragments
Astor Piazzola – Oblivion
Mikołaj Kościelak – Cumulus
Paweł Mykietyn – Choć doleciał Dedal
Johannes Brahms – Trio fortepianowe H-dur op. 8 nr 1 cz. I. Allegro con brio
Robert Schumann – Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44, cz. I. Allegro brillante

Młodzi Wirtuozi – jest to projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski oraz Muzeum Łazienki Królewskie, promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Organizatorzy:

Partnerzy:

Zamek Królewski w Warszawie
logo PZU