...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert!

Zapraszamy na koncert! 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Młodzi Wirtuozi w Zamku KrólewskimKoncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 8 grudnia 2019, godz. 12.00 Sala Koncertowa

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

KFnrD

Katarzyna Nowogrodzka z Jeżowa Sudeckiego, urodzona w 2000 roku. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 10 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie altówki Violetty Suszko. Od 2018 roku uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Ewy Guzowskiej. Miała okazję pracować z wieloma altowiolistami i skrzypkami, takimi jak: Hans Joachim Greiner, Anderi Gridchuk, Stefan Kamasa, Piotr Reichert, Katarzyna Budnik-Gałązka, Marcin Baranowski, Szymon Krzeszowiec, Piero Massa. Jest laureatką m.in.: I Ogólnopolskiego Konkursu Miniatur w Zamościu, Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego CEA 2018, III Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego i Kontrabasowego w Gdańsku, 21. Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Dolnym Kubinie. W latach 2016-2018 była członkiem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała stypendium MKiDN. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.

Maciej Biskup z Warszawy, urodzony w 2005 roku. Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie w klasie saksofonu prof. Michała Sobiery. Na instrumencie gra ósmy rok. Jego najważniejsze osiągnięcia to m.in.: II nagroda w Vienna International Music Competition (2019), II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym podczas Europejskiego Forum Saksofonowego we Wrocławiu (2019), III nagroda w  Międzynarodowym Konkursie im. A. Saxa w L’Hay-Les-Roses we Francji (2018),  II miejsce w III Międzynarodowym Konkursie  Instrumentów Dętych „Finalis” w Białymstoku (2018), I nagroda w X Płońskim Festiwalu Instrumentów Dętych Drewnianych (2016). Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach muzycznych w Polsce, Francji i na Węgrzech pod kierunkiem m.in.: prof. Andrzeja Rzymkowskiego, prof. Pawła Gusnara, prof. Michela Superę, dr Alicję Wołyńczyk, prof. Alfonso Padillę, prof. Alinę Mleczko, Pablo Sancheza Escarische Gascha, Jonatana Rautiolę, Fabrizio Mancuso, Gilesa Tresosa, Vitaly Vatulya, Markusa Holtzera. Maciej odnajduje się również w repertuarze jazzowym i rozrywkowym. Brał udział w 48. Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatach Jazzowych w grupie prof. Macieja Sikały, XX Wakacyjnym Kursie Big-Bandów w Nysie w zespole prof. Piotra Wojtasika. Ponadto uczestniczył w indywidualnych lekcjach prowadzonych przez prof. Łukasza Poprawskiego. Pod opieką Funduszu jest od 2019 roku.

Kacper Kukliński z Gdańska, urodzony w 2004 roku. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Swoje umiejętności doskonalił na kursach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in.: prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Katarzynę Popową-Zydroń, prof. Vincenzo Balzaniego, prof. Zbigniewa Raubo. Jest laureatem m.in.: 5. Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Pianistycznego w Rzeszowie (I nagroda w 2019), IX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie (II nagroda w 2018), IV International Music Competition „With Music Through Europe” w Wilnie (Grand Prix w 2018), 29. Konkursu „Flame” w Paryżu (I nagroda specjalna w 2018), XIX Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina dla młodych pianistów w Antoninie (II nagroda w 2017), International Franz Liszt Competition for Young Pianist w Weimarze (III nagroda w 2017), 24. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (III nagroda, nagroda NIFC i nagroda Konserwatorium Muzycznego im. P. Sarasate w Pampelunie), VI Międzynarodowego Konkursu „Piano Talents” w Mediolanie (I nagroda w 2016). Koncertował z NOSPR w Katowicach. Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. W bieżącym roku został laureatem programu stypendialnego „Młoda Polska” MKiDN. Pod opieką Funduszu pozostaje od 2015 roku.

Gustaw Bafeltowski z Warszawy, urodzony w 2002 roku. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli Magdaleny Bojanowicz-Koziak i student Centrum Leopolda Mozarta Uniwersytetu Augsburskiego w klasie prof. Juliusa Bergera. Tegoroczny laureat m.in. II nagrody i nagrody specjalnej jury w International Dotzauer-Wettbewerb für junge Cellisten w Dreźnie. Uczestnik koncertów m.in. w: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Poznańskiej, Zamku Królewskim w Warszawie, siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia, Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, Pałacu Prezydenckim, Sali Koncertowej Centralnego Konserwatorium Muzycznego w Pekinie. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów, takich jak: Kazimierz Michalik, Tomasz Strahl, Stanisław Firlej Julius Berger, Jacob Shaw, Alexander Neustroev, Denis Severin, Laurence Lesser. W 2016 wziął udział w międzynarodowym kursie muzycznym Morningside Music Bridge w Pekinie. W roku 2017 otrzymał nagrodę dla Młodego Talentu oraz tytuł Osobowość Muzyczna podczas Music Festival & Master Class w Pile. Wystąpił także jako solista z Orkiestrą Fundacja Akademia Muzyki Dawnej oraz Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Stypendysta Szwajcarskiej Fundacji Kunst ohne Grenze oraz Fundacji Sinfonia Varsovia. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.

Na koncercie wystąpi z towarzyszeniem Konstancji Śmietańskiej, Antoniego Wojciechowskiego – tegorocznych stypendystów i Wojciecha Bafeltowskiego – dawnego stypendysty Funduszu.

W programie: Chopin, Clarke, Crepin, Molinelli, Schumann, Vieuxtemps

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) założona w 1981 roku. Jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy i studentów. Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji. Przez Program Pomocy Wybitnie Zdolnym przeszło do tej pory kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków – dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści. Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury, a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą. Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Corocznie stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizuje dla nich około 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej pomocy to indywidualne stypendia celowe.

Partnerzy: Fundacja PZU i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS