...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 1200 675 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 7 lutego 2021 r., godz. 12.00, Sala Koncertowa. Wydarzenie bez udziału publiczności, zapraszamy na transmisję on-line: www.youtube.com/zdolni

W programie:
Barat, Cassado, Chopin, Dvorak, Liszt, Messager, Pierne, Schumann, Wieniawski, Ysaye

Wystąpią utalentowani instrumentaliści młodego pokolenia:

Mateusz Izdebski urodził się 1 czerwca 2007 roku w rodzinie o tradycjach muzycznych. W wieku 6 lat rozpoczął naukę w ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie skrzypiec pani Małgorzaty Machalskiej. Od września 2019 roku jest uczniem OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie skrzypiec profesor Magdaleny Szczepanowskiej. Swoje umiejętności gry na skrzypcach doskonali na kursach muzycznych w Lusławicach, Szczecinku, Kołobrzegu, Łańcucie, Przemyślu oraz Dolnym Kubinie na Słowacji. Mateusz zdobył wiele nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.: dwukrotnie otrzymał maksymalną punktację w Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych CEA, II nagroda w X Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypcowych im. Prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku, II miejsce w VII Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, I nagroda w XIV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, GRAND PRIX w I Konkursie Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie, I nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Skrzypcowych im. Mirosława Ławrynowicz w Płocku, I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Janko Muzykant w Sochaczewie, I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus, Nagroda Specjalna w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Piccolo Violino Magico w San Vito we Włoszech, Srebrny Medal w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Berlinie, II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów w Krakowie, GRAND PRIX w VIII Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo w Tomaszowie Mazowieckim, V nagroda i zarazem nagroda dla najmłodszego uczestnika oraz najciekawszej osobowości VI Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie. Zdobył również wiele nagród w konkursach duetów oraz zespołów kameralnych. Był koncertmistrzem w II edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów.

Mateusz koncertował wielokrotnie w Filharmonii Warszawskiej, Studio Koncertowym S1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia, w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, w Sali Balowej na Zamku w Łańcucie, w Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w Filharmonii w Żylinie na Słowacji oraz w Sali Koncertowej za zamku w San Vito we Włoszech. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Pod opieką Funduszu od 2020 r.


Karolina Kamińska – naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie Elżbiety Przechadzkiej-Lejk. Obecnie kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Piotra Hausenplasa i Mateusza Szmyta. Laureatka licznych nagród m.in. 3 nagrody na XX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, 3 nagrody na 12th Antonio Janigro International Cello Competition JUNIOR w Zagrzebiu, 2 nagrody na XIII Konkursie Młodych Wiolonczelistów, 2 nagrody na The 13th Jan Vychytil International Cello Competition, Wyróżnienia I st. na XIV Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego, 2 nagrody na 22nd International competition of Bohdan Warchal in playing the bow-string instruments „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie, 1 nagrody na XII Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu. W roku 2020 została zakwalifikowana do 24. edycji programu Morningside Music Bridge w Bostonie. Oprócz wielu konkursów brałam również udział w licznych kursach muzycznych w klasach wybitnych wiolonczelistów takich jak: Kazimierz Michalik, Jacob Shaw, Marcin Zdunik, Tomasz Lisiecki i Tomasz Daroch. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2017 r.


Leon Łunkiewicz jest uczniem siódmej klasy szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie klarnetu Pani Doroty Żołnacz. Od 2015 r. koncertuje i bierze udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoją przygodę z klarnetem rozpoczął od zdobycia tytułu Supermistrza na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „I uczeń klasy pierwszej może być mistrzem” w Warszawie oraz nagrody I stopnia na XIII Konkursie Duetów Dziecięcych DUETTINO w Warszawie. W 2016 roku na XIV Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych zajął II miejsce, wyróżnienie natomiast otrzymał na III Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w Sosnowcu oraz nagrodę I stopnia na XIV Konkursie Duetów Dziecięcych DUETTINO w Warszawie. W 2017 otrzymał w macierzystej szkole dyplom za wybitne osiągnięcia w grze na klarnecie. Na XVII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie otrzymał I miejsce, natomiast w 2018 debiutował także w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W tym samym roku zajął także I miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Warszawie, III miejsce na IV Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych. Na skończenie roku 2018 otrzymał dyplom za wybitne osiągnięcia w grze na klarnecie w swojej macierzystej szkole. W 2019 na III Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I st. w Wadowicach otrzymał I miejsce, na XIII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim zdobył wyróżnienie.

Leon również chętnie gra na fortepianie, otrzymał I miejsce na Konkursie dla uczniów Sekcji Fortepianu Dodatkowego, ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszaw


Maciej Smoląg – 17 letni pianista, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Karola Radziwonowicza. Od najmłodszych lat przejawiał niezwykłe zdolności muzyczne. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2016 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach w klasie prof. Swietłany Doniec- Łysenko. Koncertuje w kraju i za granicą. Pomimo młodego wieku miał już sposobność wiele razy występować z różnymi orkiestrami jako solista. W wieku 9 lat wykonał koncert fortepianowy f-moll J.S. Bacha BWV 1056 w Filharmonii Gorzowskiej; rok później, w 2013 r. I część koncertu D-dur J. Haydna we Frankfurcie nad Odrą z Brandenburską Orkiestrą Państwową; w 2014 r. „Concertino” Jean’a Francaix z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich; w 2015 r. I część koncertu A-dur W.A. Mozarta KV 414 we Frankfurcie n/Odrą; w 2016 r. ponownie z Brandenburską Orkiestrą Państwową we Frankfurcie n/Odrą zagrał I część koncertu fortepianowego d-moll J.S. Bacha BWV 1052; w 2019r. I część koncertu fortepianowego c-moll S. Rachmaninowa we Frankfurcie n/Odrą z Brandenburską Orkiestrą Państwową. Nagrał na płyty wydawnictwa „Pani Twardowska” kontredanse Moniuszki oraz tańce polskie R. Twardowskiego. Koncertował w wielu prestiżowych miejscach m.in. w sali koncertowej Filharmonii Narodowej; w Zamku Królewskim w Warszawie; w domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku (2018r., III miejsce); Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Merci Maestro!” w Brukseli (2018r., finalista); Międzynarodowego Podkarpackiego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie (2019r., wyróżnienie); VI Festiwalu Pianistycznego im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku (2019r., tytuł laureata oraz 3 nagrody specjalne za: wyróżniające wykonanie utworu Bacha, wyróżniające wykonanie utworu Paderewskiego, szczególne walory artystyczne prezentacji podczas festiwalu); II Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (2019r., wyróżnienie); V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Trzcianie (2019r., I miejsce oraz nagroda specjalna: udział w International Piano Festival Gloria Artis w Wiedniu); udział w międzynarodowym programie telewizyjnym oraz konkursie „Wirtuozi V4+” w Budapeszcie (2020r.); XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w Sochaczewie (2020r., tytuł laureata); International Piano Festival Gloria Artis w Wiedniu (2020r., II miejsce). Pod opieką Funduszu od 2020 r.


Partnerzy:

alior bank
ZAIKS