...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 26 maja 2024, godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich w Warszawie 26 maja 2024, godz. 12.00 2500 1661 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 26 maja 2024 r., godz. 12.00, Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie.

Zapraszamy  na  kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi  projekt  realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi   Funduszu.

Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtube.com/live/r6dY3jq-cw8?feature=share

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Fryderyk Chopin, Piotr Czajkowski, Agustín Barrios, Leo Brouwer, Zoltán Kodály, Ignacy Jan Paderewski, Marek Pasieczny, Josef Suk, Franz Waxman, Henryk Wieniawski.

Wystąpią:
Andros Bubiak– fortepian; Małgorzata Błazik  – skrzypce, Krzysztof Stanienda – fortepian; Maksymilian Maluśki – gitara; Fryderyk Midor – wiolonczela, Maria Daroch-Kujawińska – fortepian; Trio w składzie Zuzanna Horna – skrzypce, Zoja Giza – wiolonczela, Maria Wezner  – fortepian.

Andros Bubiak
Fryderyk Midor
Maksymilian Maluśki
Małgorzata Błazik
Zuzanna Horna
Maria Wezner
Zoja Giza

Andros Bubiak – 16- letni pianista z Łodzi, uczeń  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie  Renaty Płażewskiej-Kryachok. Andros jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a jego osiagniecia z ostatnich dwóch lat to: – II miejsce (pierwszego nie przyznano) w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne Impresje 2” w Krakowie (kwiecień, 2023), Wyróżnienie I kat. – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Władysława Kędry (8-10 maj 2023), II miejsce – XXVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Tuchowie – (12 13.01.2024), II miejsce – X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Trzcianie – (27 styczeń 2024 r.),  Wyróżnienie – VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Augustowie – (24-28.2024 r). Andros Bubiak od lat bierze czynny udział w koncertach organizowanych przez szkołę oraz w audycjach i koncertach organizowanych poza szkołą. Rozwija swój warsztat uczestnicząc w kursach mistrzowskich u wybitnych profesorów Andrzeja Jasińskiego, Marioli Cieniawy – Puchały oraz Michała Szczepańskiego. Andros jest uczestnikiem Młodzieżowej Akademii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie fortepianu Profesora Roberta Marata. W 2021/2022 roku Andros otrzymała stypendium Województwa Łódzkiego. Od 2023 roku jest stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Małgorzata Błazik 15-letnia skrzypaczka, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Z. Brzewskiego  w Warszawie, w klasie Agnieszki Cypryk. Występuje jako solistka, jak również w zespołach kameralnych w Polsce i zagranicą. Jako solistka występowała na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, w Filharmonii Narodowej, na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, w Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie, z Sinfonią Iuventus w Sali koncertowej Nowa Miodowa, w Rzymie, w Polskim Radiu Katowice z Orkiestrą Kameralną Archetti, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, a także w zespole kameralnym w Wenecji i Padwie. Jest laureatką ponad 70 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Bierze udział w kursach mistrzowskich w Polsce i zagranicą. Od 2022 roku należy do grona stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Maksymilian Maluśki – 18-letni gitarzysta z Grodziska Wielkopolskiego, uczeń V klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, w klasie Przemysława Dybizbańskiego. Laureat wielu konkursów gitarowych, zdobywca prestiżowych nagród m. in na konkursach we Włoszech, Francji, Szwecji, Serbii, Rosji, Japońskim Kyoto czy w Kanadzie. Odnosi sukcesy również w konkursach krajowych m.in. w Szczecinie, Gdyni, Krakowie, Jeleniej Górze, Kielcach. Maksymilian jest laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a także wielokrotnie zdobył nagrodę przyznawaną młodym artystom przez prezydenta miasta Poznań, za wybitne osiągnięcia artystyczne. Został doceniony przez czytelników Głosu Wielkopolskiego zdobywając tytuł Osobowości Roku w kategorii kultura. Jak często powtarza, muzyka to jego pasja i wiąże z nią swoją przyszłość. Stypendystą Programu ZDOLNI jest od 2021 r.

Fryderyk Midor – 15-letni wiolonczelista, uczeń POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Anny Tumidajskiej. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku sześciu lat w klasie Alicji Murzynowskiej w POSM I st. im. St. Moniuszki w Katowicach. Równolegle (od siedmiu lat) pobiera lekcje u prof. Davida Grigoriana. Fryderyk Jest laureatem ponad 40 konkursów w kraju i za granicą. Jego ostatnie osiągnięcie to Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Buhuslava Herana w Usti nad Orlici w Czechach. Fryderyk jest stypendysta Programu ZDOLNI Funduszu od 2022 roku.

Trio w składzie: Zuzanna Horna – skrzypce, Zoja Giza – wiolonczela i Maria Wezner – fortepian powstało w  trakcie Warsztatów Kameralnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, które miały miejsce w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w marcu bieżącego roku. Dwie członkinie tria uczą się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina, w Bydgoszczy: Zoja – w klasie wiolonczeli Iwony Michalak, a Maria w klasie fortepianu Agaty Nowakowskiej-Gumiela. Natomiast Zuzanna jest uczennicą OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie Agaty Szymczewskiej. Członkinie zespołu są stypendystkami Programu ZDOLNI, laureatkami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Realizując swoją drogę muzyczną poza solowymi prezentacjami z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych. 

Młodym wykonawcom towarzyszyć będą pianiści kameraliści związani z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Maria Daroch-Kujawińska i Krzysztof Stanienda.

Współorganizator:

Partner: