Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 26 maja 2024 r., godz. 12.00, Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie.
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.
Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtube.com/live/r6dY3jq-cw8?feature=share
Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Fryderyk Chopin, Piotr Czajkowski, Agustín Barrios, Leo Brouwer, Zoltán Kodály, Ignacy Jan Paderewski, Marek Pasieczny, Josef Suk, Franz Waxman, Henryk Wieniawski.
Wystąpią:
Andros Bubiak– fortepian; Małgorzata Błazik – skrzypce, Krzysztof Stanienda – fortepian; Maksymilian Maluśki – gitara; Fryderyk Midor – wiolonczela, Maria Daroch-Kujawińska – fortepian; Trio w składzie Zuzanna Horna – skrzypce, Zoja Giza – wiolonczela, Maria Wezner – fortepian.
Andros Bubiak – 16- letni pianista z Łodzi, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie Renaty Płażewskiej-Kryachok. Andros jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a jego osiagniecia z ostatnich dwóch lat to: – II miejsce (pierwszego nie przyznano) w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne Impresje 2” w Krakowie (kwiecień, 2023), Wyróżnienie I kat. – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Władysława Kędry (8-10 maj 2023), II miejsce – XXVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Tuchowie – (12 13.01.2024), II miejsce – X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Trzcianie – (27 styczeń 2024 r.), Wyróżnienie – VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Augustowie – (24-28.2024 r). Andros Bubiak od lat bierze czynny udział w koncertach organizowanych przez szkołę oraz w audycjach i koncertach organizowanych poza szkołą. Rozwija swój warsztat uczestnicząc w kursach mistrzowskich u wybitnych profesorów Andrzeja Jasińskiego, Marioli Cieniawy – Puchały oraz Michała Szczepańskiego. Andros jest uczestnikiem Młodzieżowej Akademii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie fortepianu Profesora Roberta Marata. W 2021/2022 roku Andros otrzymała stypendium Województwa Łódzkiego. Od 2023 roku jest stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Małgorzata Błazik – 15-letnia skrzypaczka, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Z. Brzewskiego w Warszawie, w klasie Agnieszki Cypryk. Występuje jako solistka, jak również w zespołach kameralnych w Polsce i zagranicą. Jako solistka występowała na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, w Filharmonii Narodowej, na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, w Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie, z Sinfonią Iuventus w Sali koncertowej Nowa Miodowa, w Rzymie, w Polskim Radiu Katowice z Orkiestrą Kameralną Archetti, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, a także w zespole kameralnym w Wenecji i Padwie. Jest laureatką ponad 70 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Bierze udział w kursach mistrzowskich w Polsce i zagranicą. Od 2022 roku należy do grona stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Maksymilian Maluśki – 18-letni gitarzysta z Grodziska Wielkopolskiego, uczeń V klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, w klasie Przemysława Dybizbańskiego. Laureat wielu konkursów gitarowych, zdobywca prestiżowych nagród m. in na konkursach we Włoszech, Francji, Szwecji, Serbii, Rosji, Japońskim Kyoto czy w Kanadzie. Odnosi sukcesy również w konkursach krajowych m.in. w Szczecinie, Gdyni, Krakowie, Jeleniej Górze, Kielcach. Maksymilian jest laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a także wielokrotnie zdobył nagrodę przyznawaną młodym artystom przez prezydenta miasta Poznań, za wybitne osiągnięcia artystyczne. Został doceniony przez czytelników Głosu Wielkopolskiego zdobywając tytuł Osobowości Roku w kategorii kultura. Jak często powtarza, muzyka to jego pasja i wiąże z nią swoją przyszłość. Stypendystą Programu ZDOLNI jest od 2021 r.
Fryderyk Midor – 15-letni wiolonczelista, uczeń POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Anny Tumidajskiej. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku sześciu lat w klasie Alicji Murzynowskiej w POSM I st. im. St. Moniuszki w Katowicach. Równolegle (od siedmiu lat) pobiera lekcje u prof. Davida Grigoriana. Fryderyk Jest laureatem ponad 40 konkursów w kraju i za granicą. Jego ostatnie osiągnięcie to Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Buhuslava Herana w Usti nad Orlici w Czechach. Fryderyk jest stypendysta Programu ZDOLNI Funduszu od 2022 roku.
Trio w składzie: Zuzanna Horna – skrzypce, Zoja Giza – wiolonczela i Maria Wezner – fortepian powstało w trakcie Warsztatów Kameralnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, które miały miejsce w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w marcu bieżącego roku. Dwie członkinie tria uczą się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina, w Bydgoszczy: Zoja – w klasie wiolonczeli Iwony Michalak, a Maria w klasie fortepianu Agaty Nowakowskiej-Gumiela. Natomiast Zuzanna jest uczennicą OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie Agaty Szymczewskiej. Członkinie zespołu są stypendystkami Programu ZDOLNI, laureatkami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Realizując swoją drogę muzyczną poza solowymi prezentacjami z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych.
Młodym wykonawcom towarzyszyć będą pianiści kameraliści związani z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Maria Daroch-Kujawińska i Krzysztof Stanienda.
Współorganizator:
Partner: